اظهارات نماینده مردم بندرعباس در مجلس خلاف واقع و بی‌اساس است

[ad_1]

ایسنا/هرمزگان معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان، اظهارات نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در حضور ریاست جمهوری مبنی بر تیراندازی و فوت یک مرزنشین در تعقیب و گریز را خلاف واقع و بی‌اساس دانست.

سید مرتضی اولادعلی در جمع مرزنشینان و صیادان بندرخمیر طی سخنانی ضمن تکذیب این اظهارات و محفوظ دانستن حق شرعی و قانونی مرزبانی استان هرمزگان برای اعاده حیثیت و پیگیری قضایی به اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” تصریح کرد: مراتب اقدامات خلاف شئون این نماینده مجلس از طریق سلسله مراتب فرماندهی به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان منعکس می شود تا مرجع مزبور تصمیمات مقتضی اتخاذ کند.

وی با بیان این مطلب که چند شب قبل به هنگام خروج یک فروند شناور صیادی از توقف گاه بندرپل و ورود شناور دریانوردی یک تصادم دریایی رخ داد که یک نفر از شناور صیادی کشته و یک مرزبان هم زخمی شد.

اولادعلی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص گردید شناور صیادی که فاقد هویت و مدارک دریانوردی بوده، در ساعت ممنوعه تردد حرکت کرده و به هنگام خروج از توقف گاه چراغ های روشنایی و علائم ایمنی نیز نداشته و با شناور دریابانی در خارج از توقف گاه و در محدوده  بندر پل خمیر برخورد نموده و این حادثه ناگوار رخ داده است.

معاون اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان با بیان اینکه کارشناسی دقیق این حادثه تحت بررسی است و متعاقبا اطلاع رسانی می شود از اظهارات نسنجیده و خلاف واقع احمد مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری استان با حضور ریاست جمهوری انتقاد شدید کرد.

وی بیان احساسی و بدون تامل و بررسی این حادثه، آن هم در یک نشست مهم و با حضور عالی ترین مقام اجرایی کشور را جفا در حق مرزبانان خدوم استان هرمزگان دانست.

 معاون اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان، با هوشیاری و دقت عمل مرزبانان، آموزش های مستمر و تعامل بیش از پیش مرزنشینان عزیز با مرزبانان، از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ درگیری منجر به تیراندازی و کشته شدن حتی قاچاقچی و یا شهادت مرزبانان نداشتیم و منتصب کردن یک تصادم دریایی به درگیری و تعقیب و گریز و تیراندازی، جز تشویش اذهان عمومی چیز دیگری را بدنبال نخواهد داشت.

اولادعلی ضمن دعوت از این نماینده مجلس شورای اسلامی برای عذرخواهی از مرزبانان و خانواده های معظم شهدای مرزبانی در صحن علنی مجلس، از ریاست مجلس شورای اسلامی درخواست ورود به موضوع و پیگیری در این رابطه را شد.

 این مقام مسئول در مرزبانی استان هرمزگان بیان اینگونه مطالب، آنهم خلاف واقع را تضعیف نیروهای مسلح دانست و تصریح کرد: باید مشخص شود این مطالب با چه هدفی عنوان می شود.

 اولادعلی با بیان اینکه مشارکت مرزبان و مرزنشین تضمین کننده امنیت پایدار است افزود: مرزبانان در تمام سختی ها و مشکلات همیشه کنار مرزنشینان بوده و هستند و در حوادث و بلاهای طبیعی از جمله سیل و زلزله و… اولین واحدی که در کنار مرزنشینان حاضر می شود، مرزبانان هستند.

وی تعامل و همراهی و وحدت و همدلی مرزبانان و مرزنشینان در استان هرمزگان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: بیان اینگونه مطالب و تحریف واقعیت ها به هر دلیل و با هر هدفی، هیچ خللی در وحدت و همدلی مرزبانان و مرزنشینان ایجاد نخواهد کرد، زیرا مرزنشینان خود هوشیار و آگاه هستند و حقایق را به خوبی درک می کنند و اسیر شوآف تبلیغاتی نخواهند شد.

اولادعلی با بیان این مطلب که مرزبانی استان هرمزگان برای تحقق امنیت در نوار مرزی استان تاکنون ۲۷ شهید تقدیم انقلاب کرده یادآور شد: تعداد ۵ شهید مظلوم مرزبانی هنوز جاویدالاثر می باشند و خانواده های این عزیزان سال ها در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس با روح شهدای خود که در اعماق دریا غرق شدند درد و دل می کنند.

وی جانفشانی مرزبانان استان هرمزگان علی رغم کمبود امکانات و تجهیزات را قابل ستایش و تحسین دانست و ادامه داد: چرا برخی عملکرد خوب، موثر و قانونی مرزبانی را زیر سئوال می برند و بجای کمک به توانمندی مرزبانان با انتشار اینگونه مطالب قصد تخریب مرزبانان را دارند؟

معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان در پایان گفت: امنیت و آسایش امروز حاکم بر جامعه، حاصل خون‌های ریخته‌شده شهدا  بوده و راه و هدف شهدای گرانقدر، همیشه نقشه راه و خط و مشی مرزبانان است.

به گزارش ایسنا، احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری هفته گذشته با حضور رئیس جمهور گفته بود: ۱۷میلیارد دلار از قاچاق‌ها توسط گردن کلفت‌ها انجام می‌شود و فقط ۳میلیارد دلار توسط افراد خرد انجام می‌شود موضوع ملوانی و مرزنشینی خواهش داریم یک بار برای همیشه تعیین تکلیف شوند. وی به صورت مصداقی به کشته شدن یک دریانورد در بندرخمیر اشاره کرد که هیچ کالایی همراه نداشته است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.