ظرفیت سازی در عرصه هنر با توجه به تمایل روزافزون جامعه ضروری است

[ad_1]

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: میزان علاقه مندی به حوزه هنرهای اجتماعی افزایش چشمگیری داشته است که در آن باید ظرفیت سازی کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در مراسم تودیع و تودیع رئیس سابق دانشگاه هنر شیراز و معارفه سرپرست جدید این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه هنر شیراز هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد که باید مدام به آن توجه شود. رسیدن به بلوغ

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اتفاقات هیجان انگیزی در این زمینه رخ داده است که ممکن است حضور 22 نفر از اعضای هیات علمی و اضافه شدن 10 نفر دیگر به این گروه باشد که نشان دهنده توجه به پیشرفت آن است. ادامه خواهد داشت.” دانشگاهی را می بینیم که در روابط ملی و فراملی تأثیرگذار است.

دکتر. داداش پور تصریح کرد: در دهه 1380 تقریباً در چند دانشگاه دانشکده هنر داشتیم. اما در این دهه شاهد توجه به مقوله هنر در دانشگاه‌ها و بازگشایی دانشکده‌های مختلف هنر در سراسر کشور بوده‌ایم که نشان‌دهنده توجه دولت به این بخش است.

وی گفت: بر اساس آمار رسمی سازمان سنجش کشور از کنکور سال 1390، حدود 17.4 درصد از شرکت کنندگان در کنکور متقاضی رشته هنر بوده اند که تعداد کل داوطلبان دانشگاه به 11 درصد رسیده است که این آمار به دست آمده است. نشان می دهد که توجه داوطلبان دانشگاهی به حوزه هنر روز به روز بیشتر می شود.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم نیازها و خواسته‌های خانواده‌ها و جامعه را برآورده کنیم، باید تعداد صندلی‌های دانشگاه را بین ۵ تا ۶ برابر افزایش دهیم تا بتوانیم نیازهای اجتماعی و خانوادگی را در حوزه تامین کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: وقتی میراث هنری جهان اسلام را بررسی می کنیم، می بینیم که دو سوم هنر اسلامی در جهان به طور مستقیم و غیرمستقیم متاثر از هنر ایرانی – اسلامی است و اکنون تعداد دانشگاه ایرانی خاورمیانه رشته هنر منحصر به فرد است که جای توجه بیشتر برای تقویت و توسعه آن وجود دارد.

وی افزود: بسیاری از کلانشهرهای ایران از جمله شیراز از دیرباز دارای هنرستان های خاص خود بوده اند و میراث هنری ما نیز تحت تأثیر این هنرستان ها بوده و وظیفه دانشگاه های هنر محسوب می شود.

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: تحول استعدادها و ظرفیت های بالقوه هنری ایران، رسالت اصلی دانشگاه های هنر است که امیدواریم با رشد و بالندگی دانشگاه هنر شیراز و حمایت های وزارت علوم، این دانشگاه موفق شود. ماموریت خود را نه تنها در شیراز بلکه در جنوب ایران با موفقیت به انجام رساند. انجام دادن.

در پایان مراسم ضمن معرفی دکتر. ستار خالدیان به عنوان سرپرست جدید دانشگاه هنر شیراز، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اهدای لوح از زحمات دکتر قدردانی کرد. مقاره، رئیس جمهور سابق. دانشگاه هنر شیراز قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.