خطیب زاده: طرف های اروپایی درگیر در موضوع «اسدالله اسدی» به پاسخگویی دعوت کردند

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: تمامی اقدامات برای دستگیری، محاکمه و محکومیت «اسدالله اسدی» نقض فاحش مفاد کنوانسیون حقوق دیپلماتیک وین بوده است. بلژیک بارها این اتهام را اعلام و رد کرد و بلافاصله او را آزاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضای رسانه ای پس از صدور رای دادگاه تجدیدنظر سه نفر، بنا بر ادعاهای بی اساس، با اسدالله اسدی، یک دیپلمات با جمهوری اسلامی ایران گفت: بلژیک یک زندانی است، آنها با هم مرتبط هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همانطور که گفته شد، تمامی اقدامات برای دستگیری، محاکمه و محکومیت آقای اسدی، نقض فاحش مفاد کنوانسیون حقوق دیپلماتیک وین و مقامات جمهوری اسلامی بوده است. ایران در حال حاضر اعتراض کرده است.» اتریش، آلمان و بلژیک بارها این اتهامات را رد کردند و بلافاصله آزاد شدند.

خطیب زاده فیلمنامه نویسی را اقدامی از پیش تعریف شده توسط گروهک تروریستی (منافقین) با هدف ایران هراسی دانست و در ادامه تاکید کرد: در کنار اقدامات دیپلماتیک، پیگیری حقوقی موضوع همچنان فعال است و طرف های اروپایی درگیر در ماجرای آقای اسدی هستند. پرونده مورد بازخواست قرار گرفته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: علاوه بر آزادی فوری وی، موضوع غرامت، اعاده حیثیت و تعهدی که هرگز تکرار نخواهد شد را پیگیری خواهیم کرد.

خطیب زاده در پایان تاکید کرد: حقوق اساسی آقای اسدی در تمامی مراحل بازداشت تا رسیدگی قضایی و حتی پس از صدور حکم توسط مدافعان حقوق بشر به شدت و متأسفانه تضییع می شود که باید در این خصوص اشخاص ذیربط پاسخگو باشند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.