6 فلسطینی در کرانه باختری زخمی و 12 فلسطینی بازداشت شدند

[ad_1]

نیروهای اسرائیلی 6 فلسطینی را زخمی و 12 نفر دیگر را در کرانه باختری بازداشت کردند و به خانه های افراد مسلح در ورودی شهر آریل یورش بردند و یک سرباز اسرائیلی را کشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، در جریان حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به اردوگاه «الجلزون» در شمال رام الله، پنج نفر هدف گلوله قرار گرفتند و سه نفر دیگر دستگیر شدند.

پس از حمله به این اردوگاه درگیری بین جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم اشغالگر آغاز شد که در آن اشغالگران از گلوله جنگی و بمب های گاز اشک آور استفاده کردند.

چند فلسطینی در جریان درگیری با نیروهای اسرائیلی در شهر جبه بازداشت شدند و یک جوان فلسطینی دیگر اهل شهر میتلون در جنوب جنین از پشت هدف گلوله قرار گرفت.

نیروهای رژیم صهیونیستی «بشار کنعان ابوعون» و «عزیز انس عباس» را پس از یورش به منازل آنان در «جبه» و آسیب رساندن به خودروی پارک شده در این جاده دستگیر کردند.

در همین راستا، اشغالگران «طارق جرار» و «سعید احمد العیسی» دو جوان فلسطینی را پس از یورش به منازل آنها در روستای «صنور» بازداشت کردند.

نیروهای اشغالگر رژیم به روستاهای مرکه، ناصر موسی و نافع علی نافع حمله کردند و حضور نظامی خود را در اطراف شهرها و روستاهای جنین جنوبی گسترش دادند.

در نابلس، اشغالگران به روستای سالم یورش بردند، عثمان عیسی را پس از تفتیش منزلش بازداشت کردند و به اردوگاه بالاتا در شرق نابلس یورش بردند، جایی که تعداد بازداشت شدگان هنوز اعلام نشده بود.

در شهر قدس اشغالی، نیروهای رژیم صهیونیستی به محله بطان الحوا در شهر سلوان یورش بردند و یک جوان فلسطینی به نام حسین عیسی را از خانه اش دستگیر کردند.

در همین راستا ارتش رژیم اشغالگر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای این رژیم از سوم تا ششم اردیبهشت ماه کرانه باختری و گذرگاه های نوار غزه را می بندند.

پیشتر ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که یکی از سربازانش در تیراندازی به دو مرد ناشناس در شهر آریل در کرانه باختری کشته شده است.

منابع گزارش دادند که عملیات شب گذشته در شهر آریل توسط دو جوان مبارز فلسطینی انجام شد، یک نیروی امنیتی در این شهر کشته شد و نیروهای عملیاتی به سلامت از صحنه متواری شدند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.