معرفی شهرک های منطقه 22 تهران

[ad_1]

ساخت و ساز انبوه با شهرک هایی در منطقه 22 تهران به عنوان آخرین منطقه متصل به تهران آغاز شد و شهرک های زیادی بر روی آن ساخته شد که برخی خصوصی و برخی عمومی بودند. مساحت این منطقه شش هزار هکتار است و در واقع بزرگترین مساحت شهرداری تهران و هفتمین مساحت کل شهر است.

به گزارش ایسنا به نقل از برج تهراندر این مقاله قصد داریم به معرفی شهرداری های منطقه 22 تهران با 6 منطقه تشکیل دهنده آن بپردازیم و همچنین به معرفی محله های این منطقه به همراه امکانات شهری آن می پردازیم.

سازند منطقه ای 22

این مکان به دلیل نیاز تهران به فضای سبز و محیط تفریحی و وجود فضاهای سبز فراوان از جمله آبشار چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، دریاچه مصنوعی شهدا در خلیج فارس ایجاد شده است زیرا به همین دلیل و حدود هزار و سیصد جریب. از آن فضای سبز است. این منطقه با توجه به نوآوری خود آخرین استانداردهای شهرسازی را رعایت کرده است و به دلیل وزش باد در تهران از غرب به شرق و همچنین فضای سبز وسیعی که در آن قرار دارد یکی از مکان های مناسب برای ایجاد الگوی مناسب و خوش بینانه است. در زندگی شهری

محله های قدیمی این منطقه دهکده المپیک، شهرک گلستان و چشمه است که مراحل ساخت و ساز به صورت واحدهای کوچک یا ویلا است و در نواحی جدیدتر انبوه سازی و برج مرتفع و همچنین در مجاورت شهرک وجود دارد. مروارید شهر پروژه پایدار به عنوان مرز بین تهران و کرج و آخرین منطقه تهران از غرب که بیشتر ساخت و سازها ادامه دارد.

مراکز خرید منطقه 22

مراکز خرید زیادی در این منطقه وجود دارد که می توان آن را یکی از شلوغ ترین املاک دنیا به نام بازار بزرگ ایران نامید و همچنین مراکز خرید ویژه ای که در سال های اخیر ساخته شده اند به نظر می رسد فضای عظیمی برای ایجاد مجتمع های بزرگ داشته باشند. دوری از ترافیک و مشکلات پارک با واحدهای تجاری بزرگ یکی از دلایلی است که مراکز خرید تخصصی دوست دارند پروژه شهر طلایی تنها مرتبط با صنف طلا و جواهر و سایر مراکز خرید سیار و اصناف پوشاک آن را تشکیل داده است.

معرفی شهرک های منطقه 22 تهران

در حال حاضر، این واقعیت که موسسان شروع به ساخت مراکز تجاری ویژه برای یک صنف کرده‌اند، می‌تواند مزیت بزرگی برای منطقه ۲۲ تهران باشد، بنابراین در سال‌های آتی، به جای تمرکز اصناف در محدوده بازار تهران یا اطراف آن. به دور از ترافیک و شلوغی شهر، با فضای پارک بزرگ، مراکز ویژه ای را ایجاد می کند که دسترسی افراد را آسان تر می کند و همچنین مدرن و با رعایت اصول نوساز از حوادثی مانند پلاسکو جلوگیری می کند.

نقش فضای سبز در منطقه 22 کرونا

اپیدمی کرونا بسیاری از مناطق تفریحی کشور را تحت تاثیر قرار داده است و پس از رفع این ممنوعیت‌ها، اهمیت وجود مناطقی در منطقه ۲۲ تهران که برای عموم آزاد و در دسترس افراد تحت کنترل است، احساس شد. پیست دوچرخه سواری پارک جنگلی چیتگر و پیست کنار دریاچه، پیست اسکیت پارک جوانمردان، فضایی برای قدم زدن در اطراف دریاچه، آبشار تهران و باغ موزه گیاه شناسی مجاور. پروژه یاران تمامی مراکز در طول همه گیری کرونا توسط مردم به صورت کنترل شده استفاده می شد.

مسکونی در منطقه 22 تهران

بخشی از زمین منطقه 22 تهران متعلق به ارگان های نظامی است که در دوران جنگ تحمیلی مورد استفاده ارگان های ذیربط قرار گرفت و پس از جنگ به پادگان نظامی تبدیل شد. با توجه به اینکه تامین مسکن برای کارکنان سازمان های دولتی یکی از موضوعات اصلی آنهاست و با توجه به تغییر بافت این منطقه و تبدیل آن به فضای سبز و تجاری، ارگان ها زمین خود را برای ساخت و ساز تهیه می کنند. به اعضا و کارکنان. آنها تسلیم شدند.

معرفی شهرک های منطقه 22 تهران

به این ترتیب شهرک های بزرگی مانند شهر چیتگر که به شهرک ارتش نیز معروف است در این منطقه پدید آمد و تعاونی های مسکن مرتبط با ارتش آن را ساختند. بنابراین بخشی از شهرک‌های این منطقه را می‌توان متعلق به سازمان‌های دولتی دانست و برخی نیز خصوصی ساخته شده‌اند، اما بیشتر آن‌ها خصوصی نیستند و دلیل آن هم این است که بخش زیادی از زمین‌های این منطقه در اختیار بخش دولتی است.

آخرین ملاقات

با توجه به سخت گیری های شهرداری در واگذاری تراکم و کنترل جمعیت در این منطقه، می توان پیش بینی کرد که منطقه 22 تهران به عنوان آخرین امید تهران برای داشتن منطقه ای با شهرسازی مدرن و استانداردهای شهری، فضای سبز آن را حفظ کند. بافت فضا و جمعیت آن باید کنترل شود و مراکز تجاری ویژه ایجاد شده به کمک تراکم جمعیت و تردد در مرکز تهران بیایند و بازار جدیدی در غرب تهران ایجاد کنند.

البته تغییر هر کاری که به صورت سنتی انجام می شود زمان بر است و پذیرش آن در ابتدا برای مردم سخت خواهد بود، اما پس از مقایسه تفاوت ها می توان امیدوار بود که منطقه 22 تهران هجوم جمعیتی را از آنجا دریافت کند. مرکز تهران

انتهای گزارش آگهی

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.