قدرت دولت ها با بی عدالتی کاهش یافت

[ad_1]

ایسنا/ قم نماینده مجلس خبرگان رهبری ظلم را عامل زوال حکومت ها دانست و گفت: حضرت علی (ع) در سخنانی فرمودند که «عدل منشأ گشایش» است، اگر عدالت در جامعه نباشد، چیزهایی است. . قدرت حکومت از بین می رود و کاهش می یابد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی همزمان با بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان قبل از ختم قرآن کریم در حرم مطهر اهل بیت علیهم السلام با ترجمه آیات جزء بیست و هفتم، عدالت را کلی تر خواند و گفت: مهم ترین عوامل قدرتمند هر حکومتی رضایت مردم در حکومت است و این رضایت اسباب و دلایلی دارد که یکی از مهم ترین آن ها این است. برقراری عدالت.»

وی افزود: اگر مردم ببینند که حکومت عدل در کشور برقرار شده است، از حاکمیت راضی می شوند و این رضایت موجب قوت امت می شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 25 سوره حدید گفت: خداوند متعال یکی از مهمترین دلایل بعثت پیامبران را بسترسازی برای اجرای عدالت می داند.

وی ادامه داد: امیرالمؤمنین(ع) به عنوان الگوی کامل عدالت، روز اولی که خلافت ظاهری را به دست گرفتند، در خطبه ای فرمودند اگر ببینم که در ظلم و ستم اموالی را که می گیرید تصرف کرده اید. آن را از تو خواهم گرفت.»

حاج ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه جامعه ای که عدالت نمی گذارد، باید منتظر ظلم و ستم باشد، گفت: امام علی (ع) در ادامه فرمایش خود که عدالت منشأ گشایش است؛ امام علی (ع) در ادامه این امر فرمودند: بدون عدالت در جوامع، همه چیز از هم خواهد پاشید و قدرت دولت کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امیر(ع) در خطبه دیگری فرمودند که انسان با تقوا خود را برای خدا پاک می کند و خداوند نیز انسان را با تقوا پاک می کند.

استاد تفسیر قرآن کریم گفت: امام صادق(ع) نیز در سخنانی فرمودند هر جامعه ای نیازمند امنیت، عدالت و رفاه است. .

وی غیبت را یکی دیگر از موهبت های عدالت دانست و گفت: عدالت برای حکومت ها امری نیرومند شده است و امام علی (ع) در سخنان خود می فرماید که هیچ چیز مانند عدالت نیست که حکومت ها را تحت حمایت و حمایت قرار دهد.

حاج ابوالقاسم دولابی گفت: امام صادق (ع) نیز در سخنانی فرمودند که اگر عدالت در بین مردم برقرار شود مردم بی نیاز می شوند و فقر از بین می رود و بهشت ​​غذای خود را بر سر مردم می بارد و زمین به مردم برکت می دهد. به اذن خداوند متعال

وی ادامه داد: یکی دیگر از موهبت های عدالت، حل مشکلات مردم است، زیرا اگر ثروت به صورت عادلانه تقسیم شود، مشکلات مردم حل می شود و هیچ چیز مانند عدالت، فعالیت مردم را سامان می دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه عدالت بزرگترین افتخار برای یک حاکم است، گفت: اگر از جامعه عدالت برود شاهد ترک وطن و مهجوریت مردم در برابر حاکمیت خواهد بود. امیرالمؤمنین (ع) در یکی از نامه های خود می فرماید که باید عدالت را اجرا کنید و از ظلم و ستم دوری کنید تا مردم را به قیام تحریک نکنید.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقی که در سال 1357 در این کشور افتاد و مردم به دلیل ظلمی که رژیم ستمشاهی به مردم کرد، علیه آن قیام کردند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: امیرالمؤمنین(ع) در سخنانی فرمودند خداوند متعال روزی فقیر را در مال اغنیا قرار می دهد و اگر فقیر تشنه ظلم باشد به ثروتمندان منتفع می شود. ، فهمیده می شود که ثروتمندان به فکر فقر محرومان نباشند و خداوند متعال ثروتمندان را به دلیل عدم پرداخت مالیات قانونی و شرعی مجازات خواهد کرد.

وی تاکید کرد: دولت اسلامی باید به مبارزه با فرار مالیاتی ادامه دهد و از آسیب مافیای اقتصادی به مردم و گسترش امنیت اجتماعی بر اساس سیاست های رهبر معظم انقلاب اسلامی جلوگیری کند.

حاج ابوالقاسم دولابی گفت: در یکی از بندهای سیاست های تامین اجتماعی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گسترش و تامین عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، دسترسی به امکانات اجتماعی، کارآفرینی و رفع تبعیض عنوان شده است. در استفاده از منابع عمومی باید با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.