برگزاری جشنواره کتاب برای کودکان و نوجوانان

[ad_1]

جشنواره «کتاب های اقتباسی ادبیات کودک و نوجوان» برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از دبیرخانه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، این انجمن برای نخستین بار جشنواره کتاب اقتباس های ادبی کودک و نوجوان را در کشور برگزار می کند. این جشنواره به همت مریم جلالی، مسئول کارگروه ادبیات کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی و از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

دبیر علمی نخستین جشنواره کتاب های اقتباسی ادبی کودک و نوجوان بر عهده مهدخت پورخالقی چترودی، عضو انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد است.

هیئت داوران و هیئت نظارت و مدیریت اجرایی 9 نفر اعلام شدند.

در راستای این جشنواره به همت کارگروه ادبیات کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادب فارسی دومین جشنواره ادبیات دینی کودک و نوجوان تدارک دیده شد که خبر آن متعاقبا اعلام می شود.

بر اساس این گزارش، از آنجایی که ادبیات کلاسیک و اقتباس از آن در ساختن بنیان‌های فکری کودکان و نوجوانان مؤثر است و بینش آنان را معطوف به زندگی‌های گذشته می‌داند و راه را برای زندگی آینده آنان هموار می‌کند، لذا این مهم نیازمند همت و همت رئیس جمهور است. کارگروه ادبیات کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی تشکیل جشنواره اقتباس را پس از برگزاری اولین جشنواره موفق داستان های دینی برای کودکان و نوجوانان ضروری می داند تا از اقتباس سریع و بی کیفیت ادبیات جلوگیری شود. به کودکان و نوجوانان.

این جشنواره فرصتی برای بازیابی علمی و آگاهی از کاستی های حوزه ادبیات در زمینه اقتباس کودک و نوجوان پس از انتخاب آثار است. پس از اعلام اولیه، برخی از ناشران مانند پرتقال، مهرستان، نشر کودک، رود آبی، سوره مهر، نشر ثالث و انتشارات مدرسه تعدادی از کتاب های اقتباسی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.