مبدل حرارتی صفحه ای واشردار (GPHE)

مبدل حرارتی صفحه ای واشردار (GPHE)
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

با توجه به بازده زیاد سازگاری با سیال های مختلف و حجم کم کاربرد های مختلفی در صنایع دارند. لوله هایی با قطر بزرگ در انتقال آب پر فشار در شبکهی تقسیم آب کاربرد دارند.

استفاده از لوله پلی اتیلن PE100 به خاطر مقاومت بالا در برابر فشار داخلی سیال، در پروژه های عظیم انتقال آب بسیار رایج شده است.

مبدل های صفحه ای جوشی دانفوس بدلیل ابعاد مناسب و وزن کم، راندمان بالا و فشار تست و کار بالاتر در پروسه های صنعتی مختلف نظیر صنایع هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. Po᠎st w as generat​ed ​by GSA Con tent Genera​tor DE MO .

1- مبدل های مارس به دلیل بازدهی بالا ، حجم کم و سازگاری با سیال های مختلف ، کاربردهای گوناگونی در صنایع دارند.

این مبدل ها شامل تعدادی از صفحات نازک با سطح چین دار یا موج دار می باشد که سیال های گرم و سرد را از هم جدا می سازد.

مبدل های صفحه ای از چند صفحه چین دار تشکیل شده اند که با واشر پلیمری از هم فاصله داشته و در نهایت با کمک پیچ و مهره های مخصوص صفحات درون قاب فولادی بسیار مقاوم قرار میگیرند.

A᠎rt icle was gen erated ᠎with the help ​of GSA Content Gen​er᠎at᠎or᠎ Dem᠎ov᠎er​sion᠎!

در حالی که با کارکرد مشابه با یک مبدل حرارتی شل و تیوب در حدود ۶۰۰ مترمربع سطح انتقال حرارت مورد نیاز می باشد.

این لوله توان بالاتری نسبت به نمونه های مشابه در انتقال حجم های بالاتر سیال دارد. مبدل صفحه ای کائوری با انتقال حرارت به سیالات موجود در داخل مبدل آب گرم یا آب سرد مورد نیاز شما برای مصارف مختلف را نیز تامین می کند.

همان طور که از نام مبدل حرارتی مشخص است، مبدل های حرارتی وظیفه تبادل حرارت بین دو سیال را به عهده دارند.

در نتیجه وجود مبدل حرارتی صفحه ای پلیت در سیستم گرمایشی فوری باعث کاهش مصرف انرژی و آب میشود. 5- آب گرم بهداشتی : آب گرم شده در منابع رایج ، در حالت راکد و ساکن قرار می گیرد که به علت وجود گرما و رطوبت ، بستر رشد و تکثیر باکتری هاست.

Thermex بسته های خنک کننده ترکیبی (یا کولرهای ترکیبی) را طراحی و تهیه می کند که یک کولر آبی ژاکت موتور ، کولر روغن و کولر هوا را شارژ می کند تا در یک واحد واحد کاهش یابد و باعث کاهش نیاز فضای و بهبود بهره وری شود.

طرز کار مبدل حرارتی هوا خنک به این شکل است که هوا با سرعت زیاد از اطراف لوله های فین دار (لوله های پره دار) عبور کرده و سیال جاری در لوله ها، گرمای خود را به هوای محیط می دهد.

اما می توان اصلی ترین و پر کاربرد ترین این نمونه از محصولات را مبدل حرارتی پوسته و لوله از نوع هوا خنک و همچنین نوع صفحه ای این محصول اشاره کرد.

این ویژگی، بازیابی حرارتی را در این نوع مبدل حرارتی به حداکثر می رساند. از اصلی ترین قطعات تعبیه شده در این محصول می توان به لوله های ورودی و خروجی آب اشاره داشت.

شیوه عملکرد این محصول به این صورت است که یک سیال از داخل دسته ای که از لوله های بسیار زیادی ساخته شده اند و به یک ورودی و خروجی متصل هستند عبور می کند.

لوله پلی اتیلن نوعی پلیمر مصنوعی است که تهیه و تولید انبوه آن نسبت به سایر مواد مصنوعی ارزانتر تمام می شود.

لوله پلی اتیلن P.E.100 به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که از خود نشان داده، در پروژه های بزرگ انتقال سیالات بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مورد استفاده در جاهایی که ترانشه باز است و بستر شنی وجود ندارد. در آرایش مربعی کمترین مقاومت در مقابل جریان و در نتیجه حداقل افت فشار به وجود میآید.

جوش لیزر یکپارچه در لبه ی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی موجب می شود که در طول عملکرد مبدل حرارتی و با تغییر دما و فشار، منبسط و منقبض شود و در نتیجه مبدل حرارتی در برابر خستگی، مقاومت بیشتری داشته باشد.

به دلیل آشفتگی بالای جریان، رسوبات کمتری در مجاری باقی می ماند در نتیجه این مبدل ها نیاز کمتری به باز شدن و تمیز شدن دارند.

به همین جهت امکان رسوب گیری مبدل کاهش یافته ، فاصله بین هر دوبار تمیز کاری افزایش می یابد و مبدل مدت زمان زیادی بدون کاهش راندمان در سیستم باقی خواهد ماند.

6- کاهش زمان راه اندازی سیستم و افزایش سرعت پاسخگویی : در سیستم های حرارت مرکزی که از منبع کویل دار و یا دوجداره استفاده می کنند.

با اتصال صفحات در ناحیه لبه ها و حذف گسکت ها جامعیت ساختاری این صفحات به میزان قابل توجهی ایش مییابد و بر این اساس دمای عملیاتی و محدودههای فشار مبدل های حرارتی صفحه گسکت دار نیز ارتقا می یابد .

به واسطه این عمل، یکپارچگی ساختاری، میزان فشار و دمای کارکرد این نوع مبدل حرارتی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

عملکرد این مبدل حرارتی به نحویست که آبگرم دیگ با دمای ورودی حدودی 80 درجه سانتیگراد به عنوان سیال گرم کننده به قسمت اولیه مبدل وارد شده و آب خروجی از قسمت ثانویه بر اساس کاربردهای مختلف و دماهای مختلف خارج می گردد.

در صورت افزایش ناگهانی مصرف به دلیل عدم توانایی گرم کردن سریع آب ورودی به سیستم دمای آب کاهش می یابد.

مبدل حرارتی صفحه ای با جوش کامل که در شکل زیر نشان داده شده است یک گونه بدون گسکت می باشد که در آن یک بسته کامل صفحات جوش خورده بین دو صفحه انتهایی در یک قالب معمولی پیچ شده است.

با جوشکاری مبدل حرارتی در پاریس، جهت به وجود آوردن آن چه از نظر تجاری به نام صفحات جفت خوانده میشد، مبحث جوش نیمه مبدل حرارتی از طریق ساخت و ترکیب آنها در یک بسته متشکل از صفحات و قالب های به هم فشرده با گسکت ها یا واشرهایی در کانالهای صفحه جهت تبادل جریان سیال مطرح گردید.

در مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی به دلیل جریان مخالف سیال در مبدل حرارتی، امکان همگرایی دما تا 3 درجه سانتی گراد وجود دارد.

نکته:روند چیدمان صفحات و نحوه قرار گیری واشرها بر روی آنها به گونه ایست که امکان نفوذ سیال گرم بین دو صفحه، با سیال سرد بین دو صفحه بعدی وجود ندارد.

بنابراین اگر فرسایش داشته باشیم بر روی این صفحه است که بعد از مدتی کار کرد میتوان آن را تعویض نمود.

برای مشاهده قیمتها و اطلاعات بیشتر جهت خرید مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس روی قیمت و مشخصات فنی در همین صفحه کلیک فرمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های انواع مبدل حرارتی و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان متخصص ما در زمینه طراحی ، تولید و فروش مبدل تماس بگیرید.

استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس جهت آبگرم مصرفی با توجه به جنس استنلس استیل مبدل و تولید آبگرم مصرفی بهداشتی و راندمان بالای 90 درصد کاملاً مقرون به صرفه است.

در کاربری گرمایش از کف و گرمایش ذوب برف از سیال ثانویه آب و اتلین گلیکول (ضد یخ)، در مبدل های حرارتی جوشی دانفوس استفاده می شود.مبدل های حرارتی جوشی دانفوس، در چیلرهای صنعتی، مسکونی و چیلرهای جذبی بعنوان اواپراتور و کندانسور نیز استفاده می شوند.

روغن های صنعتی (بعنوان یکی از سیال هایی که می توانند در مبدلهای حرارتی جوشی صفحه ای دانفوس استفاده شوند) در دو نوع حلال و غیرحلال استفاده می شوند، در این حالت، سیال خنک کننده می تواند آب یا مبردهای دیگر باشند.

جنس و قطعات بکار رفته در مبدل حرارتی صفحه ای به گونه ای است که بسیار سبک بوده و یک دلیل این موضوع عدم فاصله کم بین صفحات است و البته دلیل دیگر سطح کوچک آن است.

با توجه به این که املاح آب پس از گرم شدن، شروع به تشکیل رسوب می کنند، برای افزایش طول عمر دستگاه مبدل حرارتی صفحه ای بهتر است یک سایز بزرگ تر انتخاب شود و آب داغ ورودی، دمایی بیشتر از 60 درجه نداشته باشد.

مدل های متفاوت مبدل ها ، پاسخگویی به بیشتر صنایع را امکان پذیر ساخته است. همچنین طراحی پیچ و مهره ای این نوع مبدل ها، امکان جداکردن سریع قاب و دسترسی به محفظه صفحات را برای تمیز کردن و تعمیرات می دهد.

متریال مورد استفاده برای صفحات و قاب دستگاه اهمیت زیادی داشته و باید در برابر نوسانات دمایی و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.

استفاده کردن از این واشر های پلیمری برای اتصال این صفحات باعث می شود تا جا به جایی و تعویض صفحات در زمان کمتری و به راحتی انجام شود.

همچنین این نوع مبدل حرارتی را نمی توان به راحتی و توسط روش های مکانیکی تمیز کرد. کاربردهایی که مبدل حرارتی صفحه ای واشردار به واسطه محدودیت هایی که واشر ایجاد می کند، نمی تواند عمل کند.

استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی، موجب دستیابی به میزان اطمینان بالاتر ضمن کاهش ریسک خطر توقف فرآیند در اثر خوردگی مبدل حرارتی، همراه با افزایش فاصله دوره سرویس کاری مبدل حرارتی می شود.

از این گذشته طراحی مبدل حرارتی و مهندس طراح آن باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا مشخصات ورودی مورد نیاز به کمترین میزان کاهش یابد.

مهمترین نکته در نصب مبدل صفحه ای نحوه اتصال لوله های ورودی و خروجی می باشد. بافل ها یا تیغه ها در داخل پوسته قرار گرفته و لوله ها از میان سوراخ های آنها که به تعداد لوله ها می باشند، عبور می کنند.

اما حفظ فاصله میان صفحه ها نیز بسیار مهم است. نقش ورق های فلزی ، ایجاد سطوح تبادل دما و وظیفه واشرها ، آببندی سطوح تبادل دما نسبت به یکدیگر و همچنین نسبت به محیط پیرامونی مبدل حرارتی صفحه ای است.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی انواع مختلفی از این نوع مبدل حرارتی توسعه داده شده اند که می تواند مقادیر بیشتری از دما و فشار را تحمل کند.

شرکت مارس با ارائه بالاترین کیفیت مواد اولیه در ساخت صفحات و واشرها بیشترین طول عمر مبدل های صفحه ای خود را تضمین مینماید.

طراحی مبدل های حرارتی جوشی به گونه ای می باشد که صفحات با فاصله ۵ میلیمتر با جوشکاری به هم متصل هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی به مانند مبدل صفحه ای واشردار معمولی یا نیمه جوشی، قابلیت افزایش یا کاهش ظرفیت به واسطه تغییر تعداد صفحات را ندارد.

مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی می تواند تا دمای 400 درجه سانتی گراد و فشار 42 بار را تحمل کند.

مبدل حرارتی صفحه ای کومر COMER از نوع جوشی، از صفحات استنلس استیل شیاردار منظم که به وسیله جوشکاری مس به یکدیگر متصل شده اند تشکیل شده است.

مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – مبدل حرارتی صفحه ای- دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و …

در مبدلهای چند گذره (Multi-pass) از یک صفحه تقسیم کننده جریان استفاده میشود تا کانال به دو یا چند قسمت تقسیم شود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.