لزوم چاره اندیشی سیاست های تورمی برای اجرای نظام «تامین اجتماعی».

[ad_1]

معاون اسبق وزیر رفاه در بیان سیاست های کلی تامین اجتماعی مقام معظم رهبری گفت: در شرایط فعلی مهمترین تهدید نظام اجتماعی کشور تورم و سیاست های تورمی است که باید حل شود.

محمدرضا واعظ مهدوی در گفت وگو با ایسناوی در این خصوص بیان کرد: سیاست های کلی دستگاه های اجرایی مختلف کشور بر اساس اصل 110 قانون اساسی کشور تدوین و به اطلاع مقام معظم رهبری می رسد که سازوکار آن توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه می شود. . از سال‌های گذشته سیاست‌های کلی در موضوعات و بخش‌های مختلفی شکل گرفته است که می‌توان در آن به سیاست‌های کلی نظام اداری و نظام سلامت پرداخت.

وی افزود: سیاست های کلی تامین اجتماعی در این راستا تدوین و ابلاغ می شود.

رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت با بیان اینکه در نظام های برنامه ریزی باید برنامه ها برای رسیدن به اهداف مشخص و برنامه های چندساله دارای سند بالادستی باشد، گفت: به طور کلی یک برنامه ساده، تحقق بخشی از قانون اساسی است که برای اجرای آن، مثلاً باید چهار برنامه پنج ساله و سازوکار برای تحقق آن ارائه شود.

واعظمه مهدوی ادامه داد: تدوین سیاست های تامین اجتماعی از مدت ها قبل مطرح بوده و در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته که در نهایت چند روز پیش نهایی و از سوی رهبری ابلاغ شد. ما تجارب ملی ارزنده ای در مورد سیستم تامین اجتماعی داریم. گسترش پوشش بیمه سلامت، تحقق پوشش بیمه اجتماعی روستایی محقق شده است. قانون ساختار نظام جامع بهزیستی نیز در سال 1383 تصویب شد و در واقع سیاست های کلی تامین اجتماعی، هسته و ساختار کل نظام تامین اجتماعی را برای دستیابی به اهداف آن ترسیم می کند تا مردم به آینده خود اطمینان داشته باشند و به آینده خود نرسند. نگران پیری

بیمه ها نمی توانند مستمری مناسبی را ارائه کنند

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی مهمترین تهدید برای نظام اجتماعی کشور تورم و سیاست های تورمی است که افزایش قیمت ها را تشدید می کند و باعث می شود که حقوق بگیران و حقوق بگیران در شرایط سخت زندگی قرار گیرند. . و قطعاً ساختارهای بیمه ای نمی توانند دریافتی ها و پرداخت های خود را برای تأمین مستمری مناسب برای بازنشستگان، کارگران و کارمندان تعدیل کنند.

نیاز به راهکار برای سیاست های تورمی

استاد دانشگاه و معاون اسبق وزارت رفاه افزود: بنابراین نکته ای که در کنار بحث در مورد سیاست های کلی بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید برای مهار سیاست های تورمی و اقداماتی مانند افزایش ارز انجام شود. نرخ گذاری یا افزایش قیمت حامل. انرژی و سوخت که اثرات تورمی زیادی دارند، چاره ای بیندیشند.

وی ادامه داد: اگر سیاست تغییر نظام ارزی یا سیاست‌های واردات در دستور کار قرار گیرد، خود به خود سیستم تامین اجتماعی کشور مختل می‌شود و هرگونه تلاشی به تعویق می‌افتد، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی کشور باید در این زمینه ساماندهی شوند. باید همه جهت ها محقق شود و اقدام خوب و شایسته مجمع تشخیص مصلحت نظام به ثمر بنشیند.

معاون سابق وزیر رفاه بر لزوم لغو سیاست‌های مخل نظام تامین اجتماعی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان به دلیل مغایرت با سیاست‌های کلی تامین اجتماعی تاکید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.