تبادل پیام بین ایران و آمریکا از طریق مذاکرات اصلی اتحادیه اروپا ادامه دارد

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان در خصوص روابط دوجانبه، مذاکرات وین و بحران اوکراین گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، امیرعبداللهیان با تبریک پیروزی حزب حاکم فیدس در انتخابات پارلمانی مجارستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش روابط با مجارستان و اجرای توافقنامه‌های «دومین کمیسیون مشترک اقتصادی» در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.

وزیر امور خارجه در سخنانی درباره بحران اوکراین ضمن رد جنگ و تحریم گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان تمرکز بر راه حل سیاسی در اوکراین است.

وی در خصوص مذاکرات وین گفت: با توجه به ابتکارات ایران، پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات حاصل شده است، اما موضوعات مهمی بین ایران و آمریکا وجود دارد که از طریق اتحادیه اروپا مبادله شده است.

امیرعبداللهیان بر جدیت ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار در صورت واقع بین بودن طرف آمریکایی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مجارستان در این گفتگوی تلفنی ضمن دعوت از همتای ایرانی خود برای سفر به مجارستان تاکید کرد: در چارچوب سیاست خارجی دولت مجارستان، توسعه همکاری های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران محول شده است.

پیتر سیارتو همچنین بر لزوم اجرای توافقنامه دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه لهستان در خصوص مذاکرات وین نیز ابراز امیدواری کرد که بتوان با رویکردی سودمند از سوی همه طرف ها به توافقی دست یافت.

وی افزود: رویکرد سازنده ایران برای دستیابی به توافق نهایی بسیار مهم است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه از کمک‌های بشردوستانه همتای مجارستانی خود برای تسهیل مهاجرت ایرانیان مقیم اوکراین از طریق مجارستان تشکر کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.