در 50 امامزاده و بقاع متبرکه یزد ضیافتی برگزار کنید

[ad_1]

ایسنا/ یزد معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه یزد از برگزاری ویژه برنامه های ضیافت ایام مبارک رمضان در 50 امامزاده و بقعه متبرکه استان خبر داد.

حجت الاسلام «مجید کرمی» در این خصوص اظهار داشت: در بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان برنامه هایی از قبیل ختم قرآن، نماز جماعت، ترتیل و تفسیر قرآن کریم و برپایی خیمه های معرفت انجام شد. .

وی با بیان اینکه مراسم تعزیه خوانی در بیش از 20 امامزاده و بقعه متبرکه در ماه مبارک رمضان برگزار می شود، افزود: بلوار جمهوری برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان از برگزاری محافل جزء خوانی قرآن در چند بقعه متبرکه خبر داد و گفت: برنامه های فرهنگی بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان توسط مبلغان بومی استان و مبلغان غیر بومی اعزامی پیگیری می شود. از قم

وی افزود: تفسیر قرآن کریم توسط مفسران اعزامی از قم و مفسران محلی در هشت بقعه و بقعه متبرکه برگزار می شود.

کرمی با اشاره به اینکه نیات موقوفات افطاری انجام شد، گفت: برای اجرای اهداف موقوفات مربوط به ماه مبارک رمضان در منطقه امامزادگان و اماکن مذهبی مانند مساجد و حسینیه ها از منطقه غذا و افطاری توزیع شد. .

این مسئول در پایان افزود: برنامه های متنوعی از جمله اطعام صمیمانه به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) و همچنین احیای شب های قدر در اکثر امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.