کاهش 40 درصدی تصادفات فوتی در طرح نوروزی آذربایجان غربی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از کاهش 40 درصدی تصادفات فوتی از ابتدای طرح نوروزی تا پایان فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

یاسر راهبردین امروز 6 فروردین ماه در سومین جلسه اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح در نوروز تا پایان 5 فروردین ماه سال جاری متاسفانه 6 فقره تصادف فوتی در استان رخ داد که این تصادفات منجر به فوت شد. تعداد تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری در تعداد فوتی ها نداشته است.

وی با تاکید بر لزوم دانش و فرهنگ سازی، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پخش برنامه های آموزشی از صدا و سیما و فضای مجازی، گفت: مسافران و کاربران جاده ای باید در ایام تعطیلات نوروزی سفر خود را مدیریت کرده و تمامی موارد را رعایت کنند. با سرعت مطمئنی قانون می کند.» با تبر در استان تردد کنید تا شاهد اتفاقات ناخواسته و ناخواسته نباشید.

راهبردین افزود: بر اساس بررسی های انجام شده عدم توجه به جلو با 43 درصد، عدم کنترل خودرو با 18 درصد و عدم رعایت حق تقدم با 10 درصد از عوامل اصلی تصادفات جاده ای استان در آن زمان است. اجرای طرح نوروزی. na

وی گفت: از نظر نوع تصادفات تصادفی که در طرح نوروزی تا 5 فروردین امسال رخ می دهد، برخورد خودرو با خودرو با 50 درصد، انحراف و خروج از جاده با 38 درصد و خودرو در آنجا جسم ثابت با 6 درصد است. نوع اصلی تصادفات

این مسئول گفت: محور ارومیه – مهاباد با 13 درصد، میاندوآب – شاهین دژ با 7 درصد و محور بند زیوه با 6 درصد به ترتیب بیشترین تصادفات و تصادفات جاده ای را در بین محورهای مواصلاتی استان داشته اند. اجرای عید نوروز پروژه.گیگاهین.

راهبردین تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا پایان پنجم فروردین ماه امسال 66 درصد تصادفات جاده ای در محورهای اصلی، 24 درصد در محورهای فرعی و 10 درصد در محورهای روستایی رخ داده است.

معاون استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه به جای مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای استفاده بیشتر از خودروهای اجرایی برای افزایش گشت زنی و نظارت مستمر راهداری پیشنهاد شده است، گفت: بدون شک تاثیر زیادی بر روی راهداری خواهد داشت. کاهش ترافیک جاده ای روزهای باقیمانده از طرح نوروزی امسال است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.