پیشرفت تولید بدون دانش امکان پذیر نیست

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرعامل سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد جهاددانشگاهی استان کردستان با بیان اینکه رشد تولید بدون توجه به دانش بنیان محقق نمی شود، می گوید: حمایت از شرکت های دانش بنیان موجب افزایش تولید و اشتغال می شود.

مجید آوج در گفت وگو با خبرنگار ایسنا از کردستان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله با تعیین عنوان سال، وظایف و مأموریت های سازمان ها، نهادها، ارگان ها و ادارات مربوطه را مشخص می کنند و بر اساس آن برنامه ریزی های لازم برای تحقق این شعار انجام خواهد شد.»

وی با اعلام اینکه مقام معظم رهبری سال 1401 را سال «تولید دانش بنیان و کارمندسازی» نامگذاری کرده اند، گفت: جهاد دانشگاهی بر اساس رسالت خود به یکی از الگوهای موفق دانش آموزی تبدیل شده است. نقش اساسی در تحقق شعار سال دارند.»

وی افزود: برای رسیدن به رشد اقتصادی باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم که جهاددانشگاهی تاکنون برنامه های موثری را انجام داده است.

آوج با بیان اهمیت اقتصاد دانش بنیان، ادامه داد: اقتصاد دانش بنیان اقتصادی است که دانش و اطلاعات از جایگاه بالاتری نسبت به سرمایه فیزیکی و دارایی های پولی مانند تجهیزات، زمین و غیره برخوردار باشد. و چیزهای دانش بنیان چیزهایی هستند که سرمایه نه تنها پول و چیزهای مورد بحث، بلکه نوآوری و نوآوری است و این نشان دهنده اهمیت شرکت ها و محصولات دانش بنیان است.

وی در خصوص ظرفیت های سازمان تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی در استان کردستان گفت: این سازمان با مراکز نوآوری و شتاب دهی، مرکز مشاوره شغلی و خدمات کارآفرینی، باشگاه کارآفرینی و کلینیک کسب و کار در حال همکاری است. کارآفرینی و اشتغال جوانان.» کردستان باید نقش موثری داشته باشد.

مدیرعامل سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد جهاددانشگاهی استان کردستان با اشاره به اینکه کانون های رشد، نوآوری و شتاب زمینه ساز تشکیل واحدهای نوپا و فناور است، افزود: جهاددانشگاهی مرکز نوآوری و شتاب کار و ارائه خدمات منتورینگ و ساخت هسته ها و واحدهای فناوری از شکل گیری تا بلوغ.

وی بیان کرد: مرکز مشاوره شغلی و خدمات کارآفرینی با رویکرد ارائه مشاوره به افراد جویای کار و آموزش نیروی انسانی متخصص متناسب با نیاز بازار کار نقش خود را در اشتغال زایی در استان ایفا می کند.

آوج با اشاره به اینکه باشگاه کارآفرینی این سازمان با هدف تقویت مهارت های ارتباطی، ایده پردازی و ترویج فرهنگ کسب و کار برای نوجوانان به فعالیت خود در استان ادامه می دهد، افزود: در کلینیک کسب و کار مشاوره تخصصی بازاریابی و تشخیص صنعت ارائه می شود. واحدها و تولید ایجاد می شود و استراتژی های بهبود کسب و کار تجویز می شود.

وی انجام فعالیت های نوین کارآفرینی برای جوانان را از دیگر فعالیت های اجرایی سازمان جهاددانشگاهی تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان در استان کردستان دانست و یادآور شد: در تحقق شعار سال نقش ارزنده ای دارد.

مدیرکل استان استفا کردستان با اشاره به اینکه رشد تولید بدون توجه به تولید دانش بنیان محقق نمی شود، گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان موجب ارتقای تولید و اشتغال می شود.

آوج درباره اجرای طرح های اشتغال زایی در استان گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی با کارفرمای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهاددانشگاهی در سال های اخیر در زمینه اشتغال زایی برای 3000 نفر در استان طرح استعداد یابی، مشاوره، آموزش و ارتباط با بازار به خدمات ارائه شده توسط متقاضیان.

وی همچنین به طرح خدمات رسانی برای هدایت کار کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اشاره کرد و گفت: در این طرح که از نیمه دوم سال گذشته زیر نظر کمیته امداد آغاز شد، تشکیل پرونده، مشاوره به برنامه کار. تحریر و پیگیری بانکی تخصیص تسهیلات و نظارت بر اجرای طرح های اشتغال. خدماتی توسط مشتریان محترم تحت مدیریت این موسسه ارائه می شود.

آوج در پایان تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص نیز آمادگی دارد در راستای ارتقای کارآفرینی و اشتغالزایی جوانان استان نقش آفرینی کند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.