جهاد فرهنگی آیت الله ری از خدمات برجسته ایشان بود

[ad_1]

جهاد فرهنگی آیت الله ری از خدمات برجسته ایشان بود

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در پیامی در پیامی درگذشت مرحوم ری شهری با تاکید بر اینکه آن مرحوم منشأ اعمال و برکات فراوانی در سنگرها و مناصب مختلف خدمت بوده است.

به گزارش ایسنا، متن پیام حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری به شرح زیر است:
ارتحال عالم مجاهد و انقلابی آیت الله محمدی ریاشهری
باعث تأسف و تأثر فراوان می شود.
این عالم فرهیخته که از رزمندگان انقلاب اسلامی و از ارادتمندان به امام زمان و نهضت اسلامی بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سنگرها و مناصب مختلف خدمت، منشأ اعمال و دعاهای فراوان شد.
مبارزه با دادگاه‌های انقلاب و حفاظت از ارتش انقلاب و تلاش‌های بی‌وقفه متعاقب آن برای تأسیس وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، به‌ویژه در مقابله سخت با گروهک‌ها و گروه‌های مخالف، از خدمات ارزنده او بود.
خدمت خالصانه در مقام نمایندگی امامت حج و سفر و اقدام به حج ابراهیمی و خدمت به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام از فضایل ماندگار ایشان است.
جهاد فرهنگی آیت الله ری شهری برای احیای معارف اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه میراث بی بدیل حدیث شیعه با تدوین و تالیف ده ها جلد دایره المعارف قرآنی، حدیثی و تاریخی و نیز تأسیس مراکز علمی و تحقیقاتی برای ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.
به نمایندگی از نمایندگان ولی فقیه استان ها و ائمه اطهار و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه اطهار
این مصیبت وارده را به رهبر فرزانه انقلاب و حوزه علمیه به ویژه شاگردان و علاقه مندان آن حضرت به ویژه مردم مؤمن و انقلابی شهرستان به ویژه فرزندان و خانواده های بزرگوار این عالم فرزانه تسلیت می گویم.

درود بر شما و خداوند شما را بیامرزد و برکت دهد

1401/1/2

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.