سید حسن خمینی: از گذشته درس می گیریم اما از گذشته نه

[ad_1]

سید حسن خمینی در مراسم تقدیم سال در حرم مطهر امام خمینی (ره) تاکید کرد: اول از گذشته درس بگیرید اما به گذشته نپردازید و دوم به فکر آینده باشید، تصمیم بگیرید، مصمم باشید. و اراده خواهد شد انشاءالله روزی می رسد و اتفاقات خوبی در پیش داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم تقدیم سال در حرم مطهر امام خمینی (ره) با تبریک اعیاد نوروز و عید سعید فطر شعبانیه گفت: باید ویژگی و ویژگی های خوبی با آن داشته باشد. شاید یکی از فلسفه‌هایی که در حساب‌های ما مردم را تشویق می‌کند کنار هم بنشینند و روزها را با هم بگذرانند، عید است، فکر کردن به آنچه امروز بر سرشان آمده و برنامه‌ریزی برای آینده.

یادگار امام یادآور می شود: سالی پر از خیر، شر، عبادت، اشتباه، موفقیت و ضعف برای همه ما گذشت. این لحظه ها و البته هر لحظه با خودمان و در جمع دوستان فکر کنیم که چه اتفاقی برایمان افتاده، می توانست بهتر باشد. آنچه الطافی خداوند متعال به ما داده است که ما سزاوار آن نیستیم، اما خداوند به فضل و کرامت خود به ما داده است.

وی افزود: چه خطراتی ممکن است گریبان ما را بگیرد و خودمان هم ندانیم به دنبال آن هستیم. چقدر این بیماری شوم را که انشالله به پایانش نزدیک شده ایم از دوستان و آشنایانمان گرفته است؟ او هم می تواند ما را بگیرد و خداوند به ما با عزت خود زندگی می کند و به لطف خود ما را لایق زندگی می کند.

سید حسن خمینی اظهار داشت: سال 1400 با همه فراز و نشیب هایش گذشت و نشان از پایان عمر اوست. خوب یا بد، هر آنچه در پیش است از بین خواهد رفت. “آه، آهنگی که مردم به یاد دارند.” یا اینکه روزهایی که می رویم روزهایی است برای افتخار. اول اینکه از گذشته درس بگیریم اما در گذشته نمانیم و دوم اینکه به آینده فکر کنیم، مصمم و آماده تصمیم بگیریم تا انشاالله در آینده روزها و اتفاقات خوبی داشته باشیم.

وی در سخنانی به یاد یاران امام و درگذشتگان سال گذشته از جمله حجت الاسلام والمسلمین محتشمی پور و حجت الاسلام والمسلمین جلالی خمینی گفت: به خدا به حق پدر و مادرش قسم می دهیم که امسال سالی است. سال خوبی برای ما باشد و دشمنان این کشور، دشمنان اسلام و دشمنان مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت پیامبر(ص) از توفیق محروم باشند و ما را ادامه دهیم. پیروی از راه امام و شهدا و راه نورانی پیامبر (ص) و اهل بیت(ع) باشد. حوزه فردی و اجتماعی به فضل و کرامت ایشان و خداوند امسال را به همه مردم ایران خیر و برکت بدهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.