لزوم ترسیم نخبگان به توسعه و رشد کشور

[ad_1]

وزیر کشور با اشاره به استفاده روزافزون از فناوری در توسعه اقتصادی دانش بنیان، بر لزوم نقش آفرینی نخبگان در توسعه و رشد کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در پایان نشست با نخبگان در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز با حضور معاونان وزارت علوم، صمت، بنیاد نخبگان و برخی استانداران و شهرداران با نخبگان و بازرگانان برگزار شد. برای بحث در مورد چگونگی هماهنگی معماری برای حرکت سریع استان ها.” بیا حرف بزنیم

وی افزود: امیدواریم در این راه رویدادهای بزرگ و ارزشمندی در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد دانش بنیان شکل بگیرد و بتوانیم از آن ظرفیت ها هر چه بیشتر استفاده کرده و کارآمدتر باشیم. فناوری در زمینه های مختلف.»

وی ادامه داد: بی شک کارآفرینان در هر استان باید نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان داشته باشند. نخبگان هر استان در استان، شهر و روستای خود باید زنجیره ارزشی را تشکیل دهند که موجب توسعه و رشد شود.

وزیر کشور تبلیغ کرد: در وزارت کشور قصد داریم تا حد امکان این حوزه ها را افزایش دهیم. خوشبختانه این موضوع مورد استقبال قرار گرفته است و از این مسیر جهش عظیمی در توسعه استان ها و پیشرفت فناوری داشته ایم. ما واقعاً می خواهیم ایده بگیریم و از آنها استفاده کنیم. در وزارت کشور باید سازوکاری بیندیشیم که استانداران در استان خود مسئول پیشرفت علم و فناوری باشند و از این طریق تولید ثروت صورت گیرد. تعامل نخبگان باید ساختارمند شود و استانداران پرچمدار پیشرفت علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان باشند و قطعا این موضوع در حال بررسی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.