راه اندازی دومین اتاق فکر ملی بیانیه گام دوم انقلاب گیلان

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان بیانیه گام دوم انقلاب را دکترین ماندگاری، ماندگاری و تحکیم پایه های نظام اسلامی معطوف به مردم دانست و تصریح کرد: شد.

رضا ثقاتی در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد و تجلیل از کانون های اصلی استان گیلان در مراسم ملی “فهمه” که در تالار مرکزی رشت برگزار شد با بیان اینکه عدالت فرهنگی برقرار است. . در گفتمان فرهنگی دولت سیزدهم. کردی: مساجد مهمترین مکان برای کمک به دولت برای دستیابی به عدالت مرکزی هستند.

وی امام خمینی(ره) را مرمتگر بزرگ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نهاد معنوی مسجد دانست و افزود: انقلاب اسلامی جایگاه مسجد را تقویت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه 952 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان داریم، گفت: پراکندگی کانون های مساجد در شهر و روستا باعث ارتقای اثربخشی فرهنگی و هنری شده است.

وی دقت، گستردگی و تنوع جغرافیایی کانون های مساجد را برگ برنده ای برای تحقق عدالت فرهنگی دانست و گفت: گفتمان فرهنگی دولت با محوریت کانون های مساجد با حمایت معنوی نهادینه می شود.

وی با بیان اینکه آموزش رایگان در حوزه فرهنگی و هنری مبتنی بر کانون های مساجد ارائه می شود، گفت: گسترش کانون های مساجد قدرت نرم افزاری در حوزه فرهنگی را افزایش می دهد و از این رو نیاز است نقشه راه لازم برای حمایت های اعتباری طراحی شود. برای این مراکز.” بوهاتا

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان سامانه فهم را فرصتی برای تزریق بودجه های فرهنگی متناسب با فعالیت کانون های مساجد دانست و تاکید کرد: کانون ها فعالیت سامانه خود را بارگذاری کنند تا از بودجه فرهنگی مورد نیاز بهره مند شوند.

وی در ادامه از تشکیل جبهه واحد فرهنگی در استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای تقویت بسیج نهادهای فرهنگی در استان این جبهه واحد از مدیران را برای حفظ نسخه و عدم پراکندگی تشکیل داده ایم.

ثقاتی با اعلام اینکه به زودی طرح جامع مهندسی فرهنگی گیلان تهیه می شود، گفت: در قالب این طرح جامع می توان تهدیدها، آسیب ها و فرصت های موجود در حوزه فرهنگ و هنر استان را برشمرد. “

این مسئول فرهنگی با اشاره به نقش همه دستگاه های فرهنگی در اجرای این طرح جامع، یادآور شد: همه دستگاه ها باید به برنامه جامع مهندسی فرهنگی استان و اهداف و بودجه پیرامون آن پایبند باشند.

وی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را نیازمند رفاقت اجتماعی دانست و افزود: برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون‌ها علاوه بر اهالی مسجد باید به نفع مردم محله باشد تا همه گروه‌های اجتماعی از آن برخوردار باشند. به پایگاه از طریق این خدمات اجتماعی امکان پذیر است.” دین باشد.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان پیوست اجتماعی کانون های مساجد را یکی از خواسته های رهبر معظم انقلاب در دیدار با جبهه فرهنگی دانست و گفت: مساجد فیلترهایی هستند که آلودگی های فرهنگی و اجتماعی را در بر می گیرند و تزریق می کنند. هوای پاک. دامنه فعالیت های فرهنگی، هنری، فنی و مهندسی و خلاقیت مسجد بیشتر است، اقشار بیشتری را در بر می گیرد.

ثقاتی بیانیه گام دوم انقلاب را آموزه تداوم، تداوم و تحکیم پایه های نظام اسلامی معطوف به مردم دانست و تصریح کرد: بعد از تهران، بیانیه گام دوم انقلاب زیر نظر دفتر ستاد تشکیل می شود. حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در استان گیلان.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.