تصویب قانون رتبه معلمی بعد از 10 سال / رتبه معلم

[ad_1]

ایسنا/ آمی‌هنگ خراسان عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه رتبه بندی معلمان شورای نگهبان خبر داد.

محمد وحیدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه لایحه رتبه معلمی پس از 10 سال در شورای نگهبان تصویب شد، اظهار کرد: با تصویب شورای نگهبان اصلاح نژاد محسوب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه این لایحه در سال گذشته تاکنون پیشرفت های زیادی را پشت سر گذاشته است، افزود: اجرای رتبه معلمی منجر به استقرار نظام شایستگی آموزشی در ایران شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد اجرای این طرح در ارتقای کیفیت نظام آموزشی آینده ایران تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. ثبات و ارزش پایه پولی کشور به نقطه خوبی رسیده است، این موضوع می تواند ملموس تر باشد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تاریخ اجرای لایحه رتبه بندی شهریور 1401 است، افزود: این نامه باید به تصویب هیأت وزیران نیز برسد. پس از آن قضات ممکن است صادر شوند.

وحیدی با اشاره به اینکه «حکمیت معلمان» در سال آینده اعلام می‌شود، گفت: رتبه‌بندی معلمان نشان‌دهنده تغییر حقوق آنها بر اساس رتبه‌هایی است که طبق آیین‌نامه دریافت کرده‌اند. یکی از نکات مهمی که حول این مصوبه نهایی شده این است که میزان حقوق دریافتی به ازای هر نفر توسط خود شخص سنجیده می شود، یعنی درصد افزایش به ازای هر نفر توسط خود شخص که به عدالت نزدیکتر است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول سالیان متمادی تجربه و مدارک تحصیلی افراد در رتبه بندی و کسب درجات بالاتر و نیز خدمت در مناطق مختلف محروم و خدمت در مقاطع تحصیلی یا ابتدایی موثر است. سطح دارای اثر رتبه بندی بسیار خوبی است.” ممکن است.

وی با اشاره به اینکه افزایش حقوق سالانه تاثیر مستقیمی بر افزایش پایه حقوق بی نظیر معلمان رتبه دارد، افزود: این یک میلیارد است.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مفهوم رتبه بندی در یکی از بندهای تبصره یک بودجه سال 1401 در حوزه هایی که درآمد حاصل از فروش نفت مازاد پیش بینی شده بود گنجانده شد: دلیل آن ریالی است. شماره باید در نظر گرفته شود و دولت برای اجرای این موضوع در سال آینده مشکلی نداشته باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.