باشگاه کارآفرینان جوان قم شروع به کار کرد

[ad_1]

ایسنا/ قم دوره آموزشی باشگاه کارآفرینان جوان با هدف تغییر نگرش دانش‌آموزان از طریق آموزش مهارت‌های کارآفرینی نرم و تربیت نسل جدید و خلاق با حضور دانش‌آموزان مستعد، منتخب و با انگیزه آغاز می‌شود.

یاسر شریفی مدیر مرکز مشاوره شغلی جهاد دانشگاهی قم در حاشیه اولین جلسه باشگاه کارآفرینان جوان گفت: باشگاه کارآفرینان جوان برای تربیت نسلی خلاق و جدید با ساختار و محتوایی کاملا متفاوت با دوره های موجود است. در کشور با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش برای اولین بار در استان قم مشاوره شغلی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش به نسل بعدی کارآفرینان جدید در مجتمع آموزشی راهنمایی انجام داد.

وی افزود: محتوای اصلی این باشگاه چارچوب DNA نوآورانه، طراحی انسان محور و انقلاب صنعتی چهارم است. نگرش ها و رفتارهای جوانان و آموزش مهارت های کارآفرینی نرم به صورت شخصی یا مجازی یک بار در هفته در جلسات 2 ساعته انجام می شود. انجام تمرینات عملی و گروهی

مدیر مرکز مشاوره شغلی جهاد دانشگاهی قم ادامه می دهد: در این دوره آموزشی موضوعاتی چون مشاهده، پرسش، یادگیری و آزمایش، شبکه سازی، تفکر ترکیبی، زیبایی شناسی، کاوش مشتری، هوش هیجانی، تخیل و معناشناسی و تأثیر و متقاعدسازی، با رویکرد تمرکز بر پرورش کارآفرینان جوان، خط شکن و نوآور با آموزش مهارت‌های نرم، تمرکز بر مهارت‌های نرم پایه، بر خلاف ابزارهای رایج در دوره‌های دیگر، برای مؤثرتر بودن آموزش، تمرکز بر تمرین‌های عملی و گروهی، چهره – ملاقات حضوری با کارآفرینان مبتکر آموزش دیده برای الگوهای موثر، شبکه سازی سالم و موثر در جوانان با روحیه کارآفرینی.

وی با ترویج صدور گواهینامه معتبر پس از فرآیند ایجاد ایده پیاده سازی و ساخت نمونه اولیه و ارائه آن به شرکت کنندگان دوره، به ویژگی های ویژه باشگاه کارآفرینان جوان اشاره کرد و گفت: تمرکز بر مهارت های نرم پایه، به عنوان بر خلاف ابزارهای رایج در دوره های دیگر، تمرکز بر آموزش های عملی و گروهی برای موثرتر کردن آموزش، ملاقات حضوری با کارآفرینان جدید برای الگوبرداری موثر و توجه همزمان به درس های جوانان.

وی تاکید کرد: در این دوره دانشجویان علاقه مند به تمرینات باشگاهی استاندارد و ترکیبی باید یاد بگیرند که خوب به نظر برسند، خوب گوش کنند، خوب فکر کنند، خوب صحبت کنند و در نهایت خلاقانه و نوآورانه و برای کارهایی که انتخاب می کنند فکر کنند. باید روش های جدید را امتحان کرد و در نهایت راه بهتری را انتخاب کرد، بنابراین مربیان باشگاه کارآفرینان جوان موسوم به رهیاران، تمامی دوره های آموزشی را زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار گذراندند. پس از دریافت مجوزهای لازم جهت تدریس مطالب تدوین شده توسط این باشگاه انتخاب شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.