60 درصد مددجویان اصفهانی زنان سرپرست خانوار هستند

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: 60 درصد خانواده های تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که به دلایلی مانند فوت یا زندانی شدن همسر و یا طلاق و در درجه اول در شکلی از مشاغل خانگی و پروژه های صنایع دستی.” بودن.

کریم زارع امروز (دوشنبه 9 اسفند) در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه 120 هزار خانوار استان در کمیته امداد امام خمینی (ره) عضویت دارند، گفت: بیش از 37 هزار و 500 دانش آموز و بیش از 2500 دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند. از طریق این موسسه و امسال به همه دانشجویان بورسیه پرداخت می کنیم.

وی توجه به تحصیل دانش آموزان را کمک موثری برای خروج از زیر پوشش کمیته امداد دانست و افزود: بیش از 600 نخبه در حوزه های مختلف استان داریم که برای رفع نیازهای آنان تلاش می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: سال گذشته 4200 قرص اهدا کردیم و هیچ دانش آموزی از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان به دلیل تبلت ترک تحصیل نکرد. امسال نزدیک به 800 تبلت اهدا و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه تمامی خدمات کمیته امداد مورد حمایت مردم استان است، گفت: در حال حاضر بالغ بر 92 هزار حامی داریم که از 25 هزار یتیم و غیر ایتام مشمول طرح اکرام و محسنین حمایت می کنند. “

زارع خاطرنشان می کند: این نهاد برای افراد غیر نهادی مراکز دلسوزی ایجاد می کند که بیشتر آنها در محلات واقع شده اند. در این مراکز کمک‌های مردمی توسط مردم جمع‌آوری می‌شود و به صلاحدید خودشان بین نیازمندان توزیع می‌شود، در حالی که ما فقط سیاست‌گذاری، نظارت و حمایت را انجام می‌دهیم.

وی به برگزاری جشن نیکوکاری هر ساله در این ایام اشاره کرد و گفت: امسال جشن نیکوکاری با هدف ترویج و تقویت فرهنگ نیکوکاری از 12 اسفندماه به مدت 3 روز برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان درباره پرداخت الکترونیکی صدقه نیز گفت: از طریق بارکدخوان هایی که در منازل و محله های مردمی قرار می گیرد کمک های مردمی به راحتی و به هر قیمتی به مردم پرداخت می شود و می توانند کمک های خود را بدون پول به نیازمندان برسانند.

وی بازپرداخت 140 میلیارد تومان وام غیر از تسهیلات اشتغال به مددجویان در استان را برشمرد و خاطرنشان کرد: امسال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در صورت رعایت الگوی مصرف از پرداخت هزینه گاز، برق و آب معاف می شوند. .به ادارات آب و برق و گاز اطلاع رسانی می کنیم.

زارع همچنین گفت: اخیرا قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با حضور امداد، کمیته بهزیستی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سپاه تشکیل و جلساتی برای حذف برگزار شد. همپوشانی و هماهنگی خدمات، هرچند بارها از خیران دعوت کرده ایم. آنها را تایپ کرده و خدمات آنها را در کمیته امداد ثبت کنید، که برای جلوگیری از کارهای مشابه در فعالیت آنها دخالت نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه کمیته امداد توانمندسازی افراد تحت پوشش است، گفت: در نتیجه یکی از ویژگی های اصلی فعالیت ما اشتغال و تحصیل است، اما خانواده های دیگر به دلیل کهولت سن یا بیماری نمی توانند توانمند شوند. مستمری به این مددجویان با توجه به تورم، مایحتاج اولیه خود را تامین می کند و با وجود کمک های بلاعوض که پرداخت می کنیم، هنوز کافی نیست.

زارع گفت: «بیشتر خانواده های هدف ما زنان سرپرست خانوار هستند. و صنایع دستی توانمند می شوند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: سالانه بین 6 تا 8 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد توانمند می شوند و تا امروز بیش از 6 هزار خانوار در اصفهان از حمایت کمیته امداد خارج شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: در دو سال گذشته نه تنها کاهش درآمد نداشته ایم بلکه افزایش درآمد نیز داشته ایم. همچنین امسال بیش از 130 درصد اجرای طرح را داریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.