فعالیت و تولید شرکت های خارجی در اوکراین فلج شده است

[ad_1]

شرکت‌هایی مانند ژاپن توباکو و شرکت نوشابه‌سازی کوکاکولا روز پنجشنبه به دنبال حمله نظامی روسیه در اوکراین، کارخانه‌های خود را تعطیل کردند، در حالی که شرکت‌هایی مانند UPS و FedEx خدمات خود را در رابطه با اوکراین به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش ایسنا، با شروع حملات نیروهای روسی از ساعات اولیه روز پنجشنبه، اوکراین مرزهای هوایی خود را بست و با مشکل “ویز ایر” که در تلاش برای تخلیه کارکنان و خانواده‌اش از اوکراین و چهار نفر بود، مواجه شد. هواپیماهای این شرکت آنها در کیف و لووف بازداشت شدند.

بسیاری از شرکت های فعال در روسیه منتظر شفافیت بیشتر در مورد تحریم های غرب و ارزیابی تاثیر تحریم های اعلام شده هستند. واشنگتن روز پنجشنبه از موج جدیدی از تحریم ها علیه روسیه با هدف قرار دادن تجارت این کشور با ارزهای بزرگ و همچنین تحریم ها علیه بانک ها و شرکت های دولتی روسیه و این شرکت در ساخت خط لوله گاز استریم 2 خبر داد.

اورسولا فنلاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که بروکسل دسترسی روسیه به فناوری‌ها و بازارهای کلیدی را مسدود خواهد کرد.

اچ بی سی کوکاکولا اعلام کرد که برنامه های اضطراری خود از جمله تعطیلی یک کارخانه نوشیدنی اجرا شده است. شرکت دخانیات ژاپنی نیز یک کارخانه سیگار در کرمانچوک را تعطیل کرد.

شرکت ژاپنی قطعه ساز Sumitomo Electric Industries که حدود 6000 کارمند در اوکراین دارد، روز جمعه یکی از کارخانه های خود را تعطیل کرد. سخنگوی شرکت به رویترز گفت: «ما در حال صحبت با مشتریان در مورد تعویض قطعات از جاهای دیگر هستیم.

غول کشتیرانی جهانی مرسک تا پایان فوریه ورود به بنادر اوکراین را متوقف کرد و دفتر مرکزی خود را در اودسا در منطقه دریای بالتیک تعطیل کرد. شرکت حمل و نقل دانمارکی DSV نیز اعلام کرده است که فعالیت خود را در اوکراین متوقف کرده است.

رگولاتور هوانوردی اروپا پس از حمله نظامی در روسیه هشدار ایمنی خود را مطرح کرده و از خطوط هوایی خواسته است در پرواز در بخش‌هایی از حریم هوایی روسیه که تحت کنترل مراکز منطقه‌ای در مسکو و روستوف است مراقب باشند.

سهام شرکت Uni Per در آلمان، که منافع زیادی در روسیه دارد و یک میلیارد دلار در پروژه خط لوله گاز معلق Nord Stream 2 سرمایه گذاری کرده است، روز پنجشنبه سقوط کرد. شرکت فنلاندی فورتوم که سهامدار بزرگ این شرکت است نیز بدشانس نیست. فورتوم گفت که این دو شرکت با هم دارای 12 نیروگاه و 7000 کارگر در روسیه هستند، اما از آنجا که تولید انرژی مجاز نیست، فعالیت آنها به طور مستقیم تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

Wintershall Dia، یکی دیگر از حامیان Rolling Stream 2، گفت که این واقعیت که این پروژه به دلایل سیاسی به حالت تعلیق درآمد به این معنی است که اپراتور آن می تواند ادعای خسارت کند.

سهام شرکت شیمیایی BASEF آلمان به همراه گروه سرمایه گذاری Letter One، میخائیل فریدمن، میلیاردر روسی، صاحبان Wintershall و یکی دیگر از حامیان Rolling Stream 2 و شرکت Angie سقوط کرد.

لویدز، بزرگ‌ترین بانک بریتانیا، هشدار داده است که روسیه برای حملات سایبری در حالت آماده‌باش قرار دارد و برخی از شرکت‌های انگلیسی گفته‌اند که ممکن است به منابع مواد خام آسیب وارد شود.

تولیدکنندگان موتور جت رولز رویس و سفران روز پنجشنبه اعلام کردند که عرضه تیتانیوم خود را افزایش داده اند. استفاده از تیتانیوم عرضه شده توسط روسیه در سال های اخیر افزایش یافته است زیرا شرکت های هواپیمایی تلاش می کنند جت های سبک تر بسازند. Safran به دنبال تنوع بخشیدن به منابع تیتانیوم خود است، در حالی که رولز رویس اعلام کرده است که 20 درصد از نیاز تیتانیوم خود را از روسیه تامین می کند.

به گزارش رویترز، شرکت‌های بزرگ تولید تراشه می‌گویند که انتظار دارند زنجیره‌های تامین از جنگ به دلیل ذخیره‌سازی و تنوع منابع تامین محدود شود، اما برخی منابع صنعتی می‌گویند که این جنگ تاثیری پایدار داشته است. اوکراین بیش از 90 درصد از شبکه نئون نیمه هادی ایالات متحده را تامین می کند که برای لیزرهای مورد استفاده برای ساخت تراشه ضروری است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.