افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب لرستان

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب استان در 43 سال انقلاب اسلامی خبر داد.

حمیدرضا کرموند با اشاره به عملکرد صنعت فاضلاب استان در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی گفت: در حالی که قبل از انقلاب اسلامی هیچ تصفیه خانه ای در استان وجود نداشت که به برکت انقلاب چهار تصفیه خانه فاضلاب در استان وجود داشت. تصفیه خانه های فاضلاب در شهرها ساخته می شود.

وی تصریح کرد: پنج تصفیه خانه فاضلاب در حال بهره برداری شامل؛ تصفیه خانه فاضلاب شهر خرم آباد با دبی 84000 مترمکعب در روز و با فرآیند تالاب هوادهی کامل و لجن فعال معمولی، تصفیه خانه فاضلاب بروجرد با دبی 26000 مترمکعب در روز و فرآیند لجن فعال معمولی 11,50 متر مکعب در روز و همچنین فرآیند لجن فعال معمولی. تصفیه خانه فاضلاب شهر پلدختر با دبی 2350 متر مکعب در روز در فرآیند تثبیت حوضچه با تالاب بی هوازی استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: پنج تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان های دورود، کوهدشت، نورآباد، ازنا و الشتر احداث شده است که شامل; تصفیه خانه فاضلاب دورود با یک مدول و ظرفیت 22000 مترمکعب در روز، تصفیه خانه فاضلاب ازنا با دو مدول و ظرفیت 11130 متر مکعب در روز، تصفیه خانه فاضلاب الشتر با دو مدول و 10000 مترمکعب فاضلاب و آب فاضلاب در روز، تصفیه خانه 12000 مترمکعب در روز و تصفیه خانه فاضلاب کوهدشت با مدول و ظرفیت 24450 مترمکعب در روز در حال ساخت است.

کرماوند گفت: احداث و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب در ارتقای سلامت جامعه موثر است و امیدواریم با جذب اعتبارات به موقع و همکاری سایر دستگاه ها در دولت، این پنج تصفیه خانه فاضلاب تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.