حبیبی: اولین آکادمی ورزش بین المللی را ساختیم

[ad_1]

سرمربی اسبق تیم ملی هندبال گفت: با ثبت نام در آکادمی بین المللی ورزش های آسیا می خواهیم کلاس های آموزشی، سمینارها و کنفرانس های بین المللی، اردوهای آموزشی و تخصصی و علوم ورزشی برگزار کنیم.

علیرضا حبیبی در گفت وگو با ایسنا درباره راه اندازی آکادمی ورزش های آسیایی اظهار کرد: با حمایت پاکدل رئیس فدراسیون هندبال و همچنین فدراسیون آسیایی، اولین آکادمی بین المللی ورزش آسیا تاسیس شد. این باشگاه و آکادمی ورزشی از سال 1392 فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و در سال های اخیر با همکاری باشگاه ها و فدراسیون ها در زمینه برگزاری اردوهای خارج از کشور و برگزاری سمینارهای ورزشی بین المللی در ایران و اعزام مربیان و بازیکنان به دوره های آموزشی خارج از کشور فعالیت داشته است.

این مدرس بین المللی هندبال افزود: به عنوان یک مربی و مدرس بین المللی و با توجه به روابط بین المللی که دارم سعی کردم این آکادمی را از طریق فدراسیون هندبال آسیا ثبت کنم تا بتوانیم در تمرینات، سمینارها و کنفرانس های بین المللی، اردوهای آموزشی، هندبال تخصص داشته باشیم. تخصص ها.” در رشته های مختلف و مسابقات بین المللی.

حبیبی ادامه می دهد: زمینه فعالیت در این آکادمی فقط مختص هندبال و برای همه بازی ها نیست، بلکه به دلیل مهارت در هندبال تصمیم گرفتم ابتدا با هندبال شروع کنم. امیدوارم پس از آن بتوانیم با بهره گیری از متخصصان در حوزه های مختلف در زمینه های دیگر نیز پیشرفت کنیم. توجه داشته باشید که من سعی می کنم از بهترین و مشهورترین اساتید دنیا برای این آکادمی استفاده کنم. من مربیان زیادی را از سراسر دنیا دعوت کردم و تیم بسیار خوبی برای کمک به ما انتخاب شد.

وی افزود: با دریافت مجوز تمامی گواهینامه های صادر شده در زمینه تمرینات و اردوهای آماده سازی مورد تایید فدراسیون هندبال آسیا و ایران قرار می گیرد که به دوره های آموزشی اعتبارات متعددی تعلق می گیرد. در گام بعدی می خواهیم با ایجاد ارتباط بین فدراسیون ها و دانشگاه ها در سراسر جهان، بحث علم ورزش را ارتقا دهیم.

او در پایان گفت: «یکی از چیزهایی که مرا برای انجام این کار ترغیب کرد، تعداد کم کلاس‌های آموزشی بود. اغلب، کلاس های دانش محور برای همه کشورها بسیار محدود است. اگر کشوری بخواهد دوره بین المللی را بگذراند باید در نوبت بماند و هر چند سال یکبار و به تعداد محدود این سهمیه به کشورها داده می شود. می‌توانیم دوره‌های آموزشی را به‌صورت خصوصی برگزار کنیم تا اگر مربیان و داوران نتوانند در کلاس ارتقا شرکت کنند، از آن‌ها در زمینه آموزش و به‌روزرسانی هندبال استفاده کنند. گواهی معتبر هم دریافت کردند. به امید اینکه مورد استقبال سایر فدراسیون های ورزشی و هیئت های ورزشی کشور قرار گیرد. مطمئنا جامعه هندبال از این موضوع که برای اولین بار رخ داد و مایه مباهات است حمایت خواهد کرد تا بتوانیم موفق باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.