دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با سفیر کرواسی

[ad_1]

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با سفیر کرواسی

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعد از ظهر شنبه در دیدار با سفیر کرواسی در ایران، انتقال تجربیات دو کشور در موضوعات مختلف از جمله زنده نگه داشتن یاد و خاطره قهرمانان جنگ و شناسایی را مورد تاکید قرار داد. از دست رفته. سربازان

به گزارش ایسنا، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این نشست که در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، ضمن خیر مقدم به «دراگو استامبوک» سفیر کرواسی و هیئت همراه، گفت: ایران و کرواسی ریشه های مشترکی دارند و چه خوب است که شما هم یک دکتر و یک مرد ادب و فرهنگ و هنر و به همین دلیل به شما احساس نزدیکی می شود.
معاون رئیس‌جمهور گفت: کرواسی برای ما ایرانی‌ها کشور مشهوری است و اگرچه روابط ایران با اروپای شرقی از نظر تاریخی نسبتاً کم است، اما در مورد کرواسی وضعیت متفاوت است و امیدواریم روابط گسترده‌تر و گسترده‌تر شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با سفیر کرواسی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران دو مسئولیت کلی دارد. وظیفه اصلی این سازمان حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است، زیرا امام خمینی (ره) به ما آموختند که کشور با شهادت در اسارت نیست، یعنی اگر جوانان ما حاضر به فداکاری نباشند. کشورشان مورد هجوم بیگانگان قرار خواهد گرفت. برای حفظ کشور باید روحیه قهرمانی را حفظ کنیم و این وظیفه اصلی بنیاد است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش دیگر بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه دوم ما حفاظت و صیانت از خانواده هایی است که در راه حفظ نظام و کشور قربانی و یا مجروح شده اند. این مردم برای دین، فرهنگ و تمدن و دیگر مردم فداکاری کردند و اکنون نیازمند خدمت هستند. جامعه باید به وظیفه خود عمل کند و نباید قهرمانان خود را رها کرده باشد، بنابراین اقدام دوم ما در راستای وظیفه اول است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال سفیر کرواسی که چگونه یاد و خاطره قهرمانان کشورتان را زنده نگه می دارید؟ وی گفت: با حفظ فعالیت های معنوی و فرهنگی و هنری در حال پرورش این فرهنگ هستیم و از سوی دیگر با تکریم خانواده شهدا در این راه گام برمی داریم حتی اگر مسائل اقتصادی و ظالمانه نباشد. به ما اجازه دهید که این کار را طبق قانون انجام دهیم.» قسمت دوم را انجام دهیم، امیدواریم در دولت جدید و با آمدن آیت الله رئیسی گام های موثری برداشته شود.
با استقبال از انتقال تجربیات بین دو کشور، دکتر. قاضی زاده هاشمی ادامه داد: کرواسی کشور دوست و برادر ما است و به هم نزدیک هستیم و می توانیم به هم کمک کنیم و از معاون رئیس جمهور کرواسی دعوت می کنم به کشور ما سفر کند و اقدام کند. ایران را در این مورد مشاهده کنید و فعالیت های کرواسی را برای ارائه خدمات به بازماندگان جنگ معرفی کنید.
معاون رئیس جمهور درباره صحبت های سفیر کرواسی در مورد اقوام مفقود شده در طول جنگ گفت: «شما به دو موضوع اقوام مفقودالاثر و همچنین شهدایی که مدت زیادی در زیر زمین دفن شده اند یا اجساد آنها آسیب دیده و قابل شناسایی نیستند اشاره کردید. ” اکنون مرکزی در ایران وجود دارد که در غرب آسیا بی نظیر است و در زمینه «DNA» و «ژنتیک» فعالیت می کند تا پیکر مطهر شهدای مفقودالاثر را به خانواده هایشان برساند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه می‌دهد: در ایران مراکزی وجود دارد که حتی از نظر باستان‌شناسی، قومیتی و نژادی اجساد 3000 سال پیش را از طریق استخوان‌هایشان شناسایی می‌کنند که مورد استفاده رشته‌های مختلف است.
در نهایت دکتر قاضی زاده هاشمی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه گفت: از همکاری در زمینه های مختلف بسیار خرسندیم و امیدوارم در حوزه های مختلف فناوری، اقتصادی، بهداشتی و درمانی همکاری داشته باشیم.
دراگو استامبوک سفیر کرواسی در ایران نیز با بیان تجربیات مشترک ایران و کرواسی در جنگ جاری، از همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استقبال کرد و خواستار انتقال تجربیات ایران به گمشدگان جنگ شد. . مخالفت کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.