بیماران آمیکرون 5 تا 7 روز مرخصی می گیرند

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: مهمترین چیز این است که سویه omicron را جدی بگیرید و فکر نکنید که یک سرماخوردگی معمولی است و به سرعت از بین می‌رود. بلافاصله در این ناحیه درگیری ریه نیز داریم و علائم مهم بیماری مانند تب، سرفه شدید و تنگی نفس به اندازه سویه های قبلی اهمیت دارد.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، فرهاد عباسی فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: سویه Omicron یکی از ویژگی های آن بسیار مسری است و علائمی شبیه سرماخوردگی متوسط ​​تا شدید را نشان می دهد و علائم آن فشار خون تب، سرفه و گلودرد است. .” شمارش عطسه، خونریزی بینی، خستگی، ضعف، طاسی و بدن درد.

عباسی افزود: در برخی افراد ممکن است یکی دو مورد از علائم قابل مشاهده و خفیف باشد و در برخی افراد علائم متعدد و در برخی دیگر همه علائم شدیدتر به نظر برسد.

وی گفت: خاصیت این است که به سرعت پخش می شود، زیرا ما خانواده ها را به طور دسته جمعی می بینیم، بنابراین افراد در یک محیط به ویژه در محیط های بسته به راحتی آلوده می شوند.

در سویه جدید، تظاهرات بالینی در دستگاه تنفسی فوقانی بارزتر است

این فوق تخصص عفونی می گوید: در این گونه های جدید درگیری ریه کمتر دیده می شود و تظاهرات بالینی بیشتر در دستگاه تنفسی فوقانی است و ریه ها کمتر درگیر می شوند، اما ممکن است ریه ها نیز درگیر شوند و انگار نه انگار که ما فکر می کنیم. این تنها مختص دستگاه تنفسی فوقانی است و دستگاه تنفسی تحتانی، یعنی ریه ها، درگیر نیست، اما میزان درگیری ریه نسبت به سویه های قبلی کمتر است.

وی گفت: سویه پیشرو در کشور و استان به دلیل اندازه و سرعت انتشار سویه جدید، اومیکرون است.

راه اصلی انتقال تنفسی است

فرهاد عباسی ادامه می دهد: بدیهی است که این سویه بسیار بیشتر از سویه های قبلی روی سطح می ماند اما راه اصلی انتقال همچنان تنفسی است. از راه دهان و بینی وارد مجاری تنفسی می شود و در همان نواحی درگیری ایجاد می شود، بنابراین لازم است راه های هوایی فوقانی به خوبی پوشانده شود، از ماسک مناسب استفاده شود و از خفگی افراد و جوامع بسته خودداری شود. وی افزود: ماسک همچنان ساده ترین و مهم ترین راه برای جلوگیری از آن است.

مهمترین چیز این است که قسمت omicron را جدی بگیرید

این کارشناس در پاسخ به این سوال که چه زمانی به قله این قله می رسیم، گفت: پیش بینی کنید چه زمانی به قله می رسیم و چه زمانی قله را پشت سر می گذاریم؟ چه زمانی رکود رخ می دهد و چه زمانی در این اوج خواهیم ماند؟ همه اینها مواردی است که عوامل متعددی در آن دخیل هستند و ممکن است خیلی زود باشد که به طور قطع در مورد آنها صحبت کنیم.

وی افزود: مهم ترین نکته این است که Omicron را جدی بگیریم و فکر نکنیم که سرماخوردگی شایع است و از بین می رود. وی افزود: به طور خودبه خود درگیری ریه در این ناحیه نیز داریم و علائم بیماری قابل توجهی مانند تب، سرفه شدید و تنگی نفس بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، بنابراین توصیه می کنیم افراد مبتلا به پزشک مراجعه کنند. ” مراجعه و معاینه کنید تا مطمئن شوید که علائم درگیری تهدیدآمیز را نشان نمی دهند.

هر سرماخوردگی اکنون اومیکرون است

عباسی افزود: هر سرماخوردگی اومیکرون است و این موضوع باید جدی گرفته شود و بی توجهی می تواند مشکل ساز شود. اگر درصد موارد در جامعه بسیار زیاد باشد، درصد کمی از مواردی که ریه ها درگیر می شوند افزایش می یابد و بار بیمارستان ها افزایش می یابد، بنابراین همانطور که قبلاً اشاره کردیم موارد پیشگیری نیز همان استانداردها بود. بارها گفته می شود و باید به آن پرداخته شود و همیشه باید در جامعه نقاب زده شود.

برای بیماران Omicron استراحت ما 5 تا 7 روز است

این متخصص عفونی مدت قرنطینه را 5 روزه عنوان کرد و افزود: پس از 5 روز افراد با ماسک می توانند طبق پروتکل ها در محل کار خود حضور داشته باشند بنابراین 5 تا 7 روز مرخصی را برای بیماران در نظر می گیریم مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشند و باشند. در بیمارستان بستری شده یا بیماری جدی دارید، اما به طور کلی 5 روز قرنطینه برای این کار کافی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.