«مقام مهدی» یک سند تصویری است

[ad_1]

هادی حجازی فر با بیان اینکه «فیلم هایی که مردم را تحریک می کنند باید ساخته شود»، اظهار کرد: ریالی هدر ندادیم و ضرر نکردیم و مسئولیت همه چیز را به عهده گرفتم.

به گزارش ایسنا، نشست خبری فیلم سینمایی «وضعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

حبیب ولی نژاد که به عنوان تهیه کننده فیلم در این نشست حضور داشت، درباره نقش بنیاد مستضعفان در ساخت این فیلم توضیح داد: از ابتدا بنیاد مستضعفان به تاسیس و ارائه کمک کرد.

هادی حجازی فر بازیگر نقش مهدی باکری در «مقام مهدی» و کارگردانی این فیلم نیز گفت: بیش از دو سال است که درگیر این کار هستیم و به دلایلی که دوست ندارم بگویم، این کار را انجام دادیم. در 10 کار می کند. 12 بار متوقف شده است.

وی درباره بازی در این نقش گفت: بازی در این نقش ماجراجویی زیادی داشت، ابتدا پیشنهاد بازی به من شد و گفتم اگر این نقش را هم بر عهده داشته باشم بازی می کنم و در نهایت هم این اتفاق افتاد. البته بازیگر دیگری را پیشنهاد دادم که هیچ وقت قبول نشد.

حجازی فر با بیان اینکه «از ابتدا بر اساس ساخت نسخه سینمایی بود» گفت: قصد نداشتم خلاصه ای از سریال بسازم و بسیاری از سکانس ها فقط برای نسخه سینمایی ساخته شده و وزن ما در فیلم هستیم. از شخصیت های حمید و مهدی.» قبل از جشنواره خبری بود که نمی دانستیم از کجا می آید. ژانر کار در نسخه سریال بسیار متفاوت است و شبیه قسمتی از یک فیلم سریالی نیست.

این کارگردان درباره دلیل روان ساخت فیلم گفت: فقط با یک پوستر و یک تیزر قرار گذاشتیم و در سال های آینده که بیایم قطعا مشغول فیلمم خواهم بود اما به دلیل قول از خانواده باکری ساخته شده است.» ما این کار را نکردیم البته ما کمی از گروه های دیگر عقب هستیم و فرصت کمی داریم، اما در سال های آینده این تبلیغات را بازیابی خواهیم کرد.

وی درباره ساخت فیلم های دفاع مقدس و گرانقدر گفت: قطعا رویاها و ضعف های مدیریتی دارم اما فیلم یک فیلم است و همه فیلم ها از نظر من ارزشمند هستند. من این فیلم را با اعتقاد کامل ساختم. در واقع من یک فیلمنامه داشتم بعد کرونا آمد و سریال باکری را به من پیشنهاد داد!

هادی حجازی فر درباره کیفیت صدا و تصویر فیلمش گفت: این سالن امکان شنیدن صدای خوب را ندارد، امیدوارم بتوانید این فیلم را در سالن های خوب ببینید تا نظرتان عوض شود.

او گفت: «از ابتدا گفتم که می‌خواهم یک سند ویدیویی بگذارم. فیلم گرفتیم و استفاده کردیم و تمام تمرینات انجام شد. زمین جزیره مجنون را بازسازی کردیم تا مشکل کمتری داشته باشد. حتی لباس هایی که می پوشیدیم از انبارهای متروکه سپاه و ارتش بود و روی بسیاری از آنها آثار شیمیایی و خون وجود داشت، بنابراین سعی کردیم همه آنها را رعایت کنیم.

این کارگردان درباره هزینه ساخت این فیلم توضیح داد: به نظرم باید شفاف سازی شود. 400 دقیقه سریال و فیلم مفید ساختیم. 30 میلیارد تومان کل دریافتی ما است که 10 میلیارد آن تجهیزات و تجهیزات جنگی و هزینه های عمرانی است. همه جور فیلمی میشه ساخت، چرا این فیلم نیست. در واقع این فیلم ها باید ساخته شوند تا مردم را هیجان زده کنند. ما یک ریال هدر ندادیم و ضرر نکردیم و من مسئولیت قانونی آن را می پذیرم. هر کارشناس می داند ارزش این فیلم کمتر از 60 میلیارد نخواهد بود.

وی همچنین درباره منابع فیلم اظهار داشت: ما تمام مصاحبه‌هایی را که در آن زمان انجام شد جمع‌آوری کردیم تا از این طریق هم صرفه‌جویی شود و بررسی کامل انجام شد و آقای محسن رضایی فیلم را دیدند، چند روز گذشت و ما فقط گریه کرد و چیزی نگفت.” .

هادی حجازی فر در پایان با انتقاد از زبان ترکی در این فیلم گفت: لشکر 31 عاشورا لشکر ترکی است. زمانی که ما آنقدر به سرزمین جزایر دیوانه وابسته بودیم، زبان جای خود را داشت.

حبیب ولی نژاد (تهیه کننده)، سجاد نصراللهی (کارگردان)، وحید ابراهیمی (مدیر فیلمبرداری)، روح الله زمانی (بازیگر)، معصومه ربانی (بازیگر)، ایمان کریمیان (کارگردان جلوه های میدانی)، امین پهلوان زاده (مدیر جلوه های بصری)، ژیلا شاهی (بازیگر)، ابراهیم امینی (نویسنده)، مسیح حدپور (صدابردار)، امیر زاغری طراح صحنه، مسعود سخاوت دوست (آهنگساز) و بهزاد آقابیگی (طراح صحنه و لباس) بازیگران موقعیت مهدی هستند که با هم دیدار می کنند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.