مسئولین باید پاسخ‌گوی مطالبات مقام معظم رهبری باشند

[ad_1]

ایسنا/قم یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه گفت: مسئولین محترم کشور، احزاب و جناح‌ها، نهادها و سازمان‌ها باید پاسخ‌گوی مطالبه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع ذوالنوری در جشن بزرگ دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان و با همت شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال در آستانه گذشت سومین سال از صدور بیانیه گام دوم انقلاب هستیم، اظهار کرد: متاسفانه با گذشت این سه سال هنوز بسیاری از سینه چاکان ولایت حتی متن این بیانیه را نیز نخوانده‌اند.

وی با بیان اینکه 40 سال نخست انقلاب سند محکمی برای دفاع از نظام انقلابی است، مطرح کرد: باید این بیانیه را جدی بگیریم چراکه راهی برای پیشرفت و ساختن کشور جز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نداریم.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه، عنوان کرد: امیرالمومنین(ع) بخاطر عدالت به شهادت رسید؛ انقلاب اسلامی جریان زنده‌ای است که از ایران آغاز و همچنان می‌تازد.

وی با بیان اینکه اگر ارزش‌ها و اصول اسلامی را رعایت نکنیم، از برکات انقلاب محروم خواهیم شد، خاطرنشان کرد: اصولگرایی واقعی به معنای جریانات حزبی نیست بلکه به معنای رعایت اصول انقلاب است.

مهدوی ارفع با اشاره به اینکه باید اصول انقلاب در دهه فجر یادآوری شود، افزود: یکی از دلایل نابودی و منحرفی دیگر انقلاب‌ها نداشتن اصول است و علت پایداری انقلاب ما نیز همین شعارها و اصول‌های انقلاب اسلامی است که مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر این مهم تاکید داشتند.

مهدوی ارفع با بیان اینکه راه حل رفع دوقطبی‌سازی دوره قبل، جهاد تبیین است، ابراز کرد: در زمان قبل انقلاب نوکر آمریکا بودیم، جنگ نداشتیم و هیچ پیشرفتی شاهد نبودیم، اما امروز دشمن اصلی آمریکا هستیم، تحریم هستیم، جنگ داریم اما شاهد پیشرفت‌های روز افزون در صنایع و علوم مختلف هستیم.

وی با اشاره به اینکه در تمام صحنه‌ها پیشرفت داشتیم و جلو افتادیم، بیان کرد: یکی دیگر از بعدهای جهاد تبیین این است که به شرایط فعلی راضی نشویم چراکه با تمام این پیشرفت‌ها، اما هنوز با اهداف انقلاب فاصله داریم.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مشکل ما جمعیت نیست، بلکه نیازمند جامعه هستیم، اظهار داشت: اگر جامعه‌ای بسازیم که فهم مردم، فهم امام جامعه باشد، تمام مشکلات حل خواهد شد.

گفتنی است؛ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قراربود حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کند که وی با صدور پیامی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبرداد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.