بنیاد مستضعفان برای کاهش محرومیت در چهارمحال و بختیاری ورود پیدا کند

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اگر بتوانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم، نرخ مهاجرت از استان کاهش پیدا می‌کند، بنیادهایی نظیر بنیاد مستضعفان  می‌توانند با سرمایه‌گذاری خلاءهای موجود را پر و محرومیت را رفع کنند.

غلامعلی حیدری ۱۳ بهمن‌ماه در نشست تخصصی مسئولان استانی و شهرستانی با رئیس بنیاد مستضعفان کشور در شهرستان بروجن با اشاره به نقش رزمندگان  چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: انسان‌های بزرگی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند که نقش انان در دفاع مقدس بی‌بدیل بود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این استان محرومیت‌های بالایی وجود دارد، گفت: این محرومیت تاریخی است و مشکلات بسیاری را از جمله بیکاری ایجاد کرده، نرخ بیکاری این استان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: نبود اشتغال پایدار موجب شده است تا مردم چهارمحال و بختیاری به استان‌های مجاور مهاجرت کرده‌اند، البته عوامل دیگری نیز مانند کم‌آبی نیز در بالاتر نرخ بیکاری موثر بوده، این استان سرچشمه سه رود بزرگ است، اما با مشکل کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کند.

حیدری با تاکید بر اینکه برای توسعه چهارمحال و بختیاری نیازمند توسعه جهشی هستیم، عنوان کرد: با حرکات روتین نمی‌توان این فاصله طبقاتی را رفع کرد، باید اقدامات جهشی باشد، نرخ بیکاری در برخی مناطق محروم استان بالای ۲۴ درصد است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اگر بتوانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم، نرخ مهاجرت از استان کاهش پیدا می‌کند، بنیادهایی نظیر بنیاد مستضعفان  می‌توانند با سرمایه‌گذاری خلاءهای موجود را پر و محرومیت را رفع کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی نیز می‌تواند محرومیت‌ها را کاهش بدهد، بنابراین باید برای سرمایه‌گذار جذابیت ایجاد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.