سفر رئیس جمهور به روسیه فرصتی برای رونق اقتصادی کشور است

[ad_1]

ایسنا/گیلان استاندار گیلان، سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه را یک فرصت خوب برای رونق اقتصادی ایران و گیلان دانست و اضافه کرد: اگرچه دشمنان در تلاش بودند تا ارتباط ایران با دنیا را قطع کنند، اما عضویت ایران در اکو و شانگهای و اوراسیا می تواند زمینه تحول اقتصادی کشور و توجه به معیشت مردم را فراهم کند.

اسدالله عباسی در ویژه برنامه آغاز دهه فجر که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، با تاکید بر لزوم تحقق آرمان های امام راحل و منویات رهبر انقلاب، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای اسلام و قرآن و اعتقادات دینی بوده و امروز موظف هستیم این راه را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) حکومت استکباری و طاغوتی را به حکومت مردم سالار مبدل کرد، افزود: عزت و عظمت و اقتدار امروز ملت مسلمان ایران یادگار امام راحل است که جایگزین تسلیم در برابر ستمگرانو استعمارگران و مستکبران شده و لذا به عنوان شاگردان مکتب امام باید در در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم.

استاندار گیلان، انقلاب اسلامی را سیلی محکم بر صورت ظالمان و ستمگران و مستکبران دانست و تصریح کرد: دشمنان این انقلاب و این ملت یک روز تعره مستانه سر می دهند و تهدید به جنگ می کنند و روزی از روی عجر و ناتوانی درخواست مذاکره و سارش دارند، اما تکلیف ما آن است که در راستای آرمان های امام و رهبری قدم بگذاریم و پرچم ولایتمداری را حفظ کنیم.

عباسی، با تاکید بر لزوم نفی سلطه و ایستادگی در برابر زیاده خواهان با اتحاد و وحدت کلمه، عنوان کرد: برای رفع موانع پی رو باید در کنار هم باشیم.

وی حفظ استقلال و امنیت و اقتدار و تمامیت ارضی کشور را به برکت خون شهدا دانست و گفت: با ایثار و جانفشانی شهدا و صبر و مقاومت خانواده های معظم شاهد و ایثارگر توانستیم در دنیای اسلام سربلند باشیم؛ این در حالی است که روزگاری مسلمانان جرات ادای شعائر دینی را نداشتند، اما امروز رئیس جمهور ایران در کاخ کرملین فریضه الهی را به جا آورد.

استاندار گیلان، با بیان اینکه فضای نورانی و معنوی جای جای کشور را عطرآگین کرده است، ادامه داد: امروز باید از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی حفاظت کنیم و برای رسیدن به اهداف عالیه انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نورزیم و با اتحاد و همدلی و مدیریت جهادی و صادقانه به مردم خدمت کنیم.

وی یکی از برکات انقلاب اسلامی را حاکم شدن حکومت مردم سالاری دینی بر کشور دانست و بیان کرد: شاهد اوج مشارکت مردم در همه عرصه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از انتخابات و مقابله با فتنه ها گرفته تا کمک رسانی به مردم در حوادث و دستگیری از هموطنان در شرایط سخت مانند کرونا هستیم که به برکت انقلاب اسلامی است.

عباسی، با مقایسه انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها در دنیا، اضافه کرد: ما امروز در کشوری زندگی می کنیم که نه تنها دستاوردهای انقلاب خود را حفظ کرده بلکه برای فتح قله های سعادت و پیشرفت و توسعه و تعالی قدم های بلندتری برداشته است. یکی از محورهای منویات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب راه اندازی موتور پیشران کشور در عرصه های علمی و فناوری و ایجاد زیرساخت های عمرانی و اقتصادی است.

وی ایران را جزو ۱۰ کشور برتر علمی جهان در حوزه های نانو و زیست فناورس و انرژی هسته ای و هوافضا و اقتصاد دانش بنیان دانست و بیان کرد: دشمنان فشار حداکثری را بر ملت ایران وارد کردند تا ما را در مسیر رشد و توسعه متوقف و اهداف شوم خودشان را محقق کنند، اما ملت ایران همچنان بر سر آرمان های انقلاب و ارزش های دینی خود مقاوم و مستحکم هستند؛ البته امروز دچار مشکلات اقتصادی هستیم که با سعی و تلاش مضاعف رفع می شود.

استاندار گیلان، با اشاره به تلاش دشمن برای از بین بردن دستاوردهای انقلاب، عنوان کرد: باید با مدیریت جهادی و خدمت صادقانه در مسیر سازندگی و کم کدن فاصله بین مردم و مسئولان حرکت کنیم و کارهای بر زمین مانده و انجام نشده را تحقق ببخشیم.

عباسی، با تاکید بر لزوم بهره مندی حداکثری از منابع و زیرساخت ها و به کار گرفتن اندیشه ها و استعدادهای کشور به ویژه جوانان، افزود: باید فاصله خودمان را با اهداف عالیه نظام کم کنیم.

وی سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه را یک فرصت خوب برای رونق اقتادی ایران و گیلان دانست و اضافه کرد: اگرچه دشمنان در تلاش بودند تا ارتباط ایران با دنیا را قطع کنند، اما عضویت ایران در اکو و شانگهای و اوراسیا و بسیاری از کشورهای منطقه می تواند زمینه تحول اقتصادی کشور و توجه به معیشت مردم را فراهم کند.

نماینده عابی دولت در گیلان، با اشاره به اوج گیری مجدد بیماری کرونا در جهان و کشور ما، متذکر شد: روزی دشمنان مانع رسیدن واکسن به ایران می شدند، اما امروز بخش عمده جامعه واکسن خود را تزریق کردند و اکنون آماده تزریق دز سوم هستیم.

عباسی، از بهبود صادرات نفتی و غیر نفتی کشور و افزایش درآمدهای ازری خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم فضایی برای بهبود رفاه و معیشت مردم فراهم شود.

وی با اشاره به بازدید رئیس جمهور از رودخانه های آلوده رشت و تالاب انزلی و صنایع تعطیل و نیمه تعطیل، عنوان کرد: رئیس جمهور از نزدیک در جریان مشکلات گیلان قرار گرفته و مصوبات خوبی برای احیای تالاب انزلی و رفع آلودگی رودخانه های رشت و اتصال راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا و راه اندازی کارخانجان و بهبود فضای کسب و کار استان در نظر گرفته است.

استاندار گیلان، وظیفه مسئولان را خدمت به مردم دانست و یادآور شد: دو کارگروه مهم احیای تالاب و آزادسازی سواحل آغاز به کار کرده تا از دریاخوری و ساحل خواری و جنگل خواری و کوه خواری جلوگیری کنیم و مانع هرگونه دست اندازی به منابع طبیعی شویم.

عباسی، با بیان اینکه فضای استان و کشور برای توسعه عدالت فراهم است، گفت: دولت از جنس مردم و از بین مردم است و برای انجام ماموریت های اساسی خود از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد تا بتوانیم موانع را برداریم و قله های سعادت و تعالی را فتح کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.