ارتش اوکراین در منطقه دونباس سامانه ضد موشکی مستقر کرد

[ad_1]

دفتر مطبوعاتی نیروی موسوم به “شبه نظامیان خلق” وابسته به جمهوری خودخوانده خلق لوهانسک (LPR) امروز سه شنبه گزارش داد که نیروهای مسلح اوکراین یک سامانه موشکی ضدهوایی را در نزدیکی منطقه پوپاسنایا در خط تماس منطقه دونباس مستقر کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس،‌ دفتر مطبوعاتی این نیرو در بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: در حوزه مسئولیت تیپ بیست و چهارم جداگانه مکانیزه، سامانه موشکی زمین به هوای “۹K۳۳ Osa ” در نزدیکی منطقه پوپاسنایا مشاهده شد.

استقرار تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط ارتش اوکراین در مناطق پرجمعیت و حومه آنها نقض تدابیر مضاعف کنترل آتش بس است.

وضعیت در منطقه دونباس در شرق اوکراین در ۹ ژانویه زمانی که ارتش اوکراین بمبارانها را در امتداد خط درگیری آن هم در ضمن ادامه آتش بس از سر گرفت، شدیدا وخیم شد.

یک بسته تدابیر اضافی برای کنترل آتش بس که از ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۰ در دونباس اجرا شده است، طرف‌های درگیر در این منطقه را از گشودن آتش، انجام عملیات‌های تهاجمی، شناسایی و خرابکارانه و استفاده از هر نوع هواپیما یا استقرار تسلیحات سنگین در مناطق پرجمعیت منع می‌کند.

یکی از مفاد کلیدی مربوط به استفاده از تدابیر انضباطی در قبال نقض آتش بس است. علاوه بر این، هرگونه شلیک تلافی جویانه در صورت مواجهه با حمله تنها پس از دستور مستقیم فرمانده مجاز است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.