بردیا صدرنوری کنسرت «مثنوی» را در فرانسه برگزار کرد 

[ad_1]

بردیا صدرنوری _ آهنگساز و نوازنده پیانو _ در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود کنسرت تک‌نوازی پیانوی ایرانی را با نام «مثنوی» در شهر رِن فرانسه برگزار کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش»، کنسرت پیانوی ایرانی «مثنوی» با هنرمندی بردیا صدرنوری، آهنگساز و نوازنده موسیقی در تالار «خانه انجمن‌ها ـ Maison des associations» شهر رِن کشور فرانسه برگزار شد.

در این کنسرت بردیا صدرنوری با پیانویی که کوک ایرانی شده بود به مرکب‌نوازی در دستگاه‌ها و مقام‌های ماهور، دشتی، سه گاه، همایون، چهارگاه، نوا و اصفهان پرداخت.

برگزارکننده این کنسرت در بخشی از توضیح خود درباره تازه‌ترین اجرای زنده بردیا صدرنوری نوشته بود:
«شنیدن نوای شرقی و موسیقی اصیل ایرانی از ساز جهانی پیانو، تجربه‌ای جذاب برای شنوندگان غیرایرانی موسیقی است که از سوی انجمن گیلارت فرانسه در کنسرت پیانو بردیا صدرنوری تقدیم حضار می‌شود.
در اکثر اوقات، موسیقی ایرانی با سازهای ایرانی و بومی اجرا و شنیده شده است. اجرای موسیقی کلاسیک و سنتی و نیز فولکلور ایرانی و ارایه ظرایف و حالات آن با سازی مانند پیانو که صدای آن به گوش شنونده غیرایرانی آشناتر است از طرفی غنای موسیقی ایرانی و توانایی نوازنده آن را می‌رساند و از طرفی قابلیت پیانو به عنوان یک ساز جهانی و مادر سازها را بیش از پیش به نمایش می‌گذارد.»

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.