آیت‌الله دژکام: غفلت از نقش عالمان دینی موجب خسران است

[ad_1]

ایسنا/فارس نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به جایگاه عالمان دینی در مسیر رشد جامعه، خاطرنشان کرد: اگر نقش آفرینی عالمان دینی مورد غفلت قرار بگیرد، ضررهای جبران ناپذیری متوجه جامعه خواهد شد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام دوشنبه ۱۱ بهمن در نخستین یادواره ۳۵۰شهید روحانی فارس در شیراز تاکید کرد: توجه به نقش روحانیت برای آینده انقلاب اسلامی بسیار لازم و ضروری است.

او با اشاره به شهادت‌های پیاپی روحانیت در تاریخ معاصر ایران اظهار کرد: اگر نقش آفرینی عالمان دینی مورد غفلت قرار بگیرد، ضررهای جبران ناپذیری متوجه جامعه خواهد شد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه شهادت برای روحانیت است افتخاری همیشگی بوده است، به نقش شهدای روحانی در جریان مشروطیت اشاره و اضافه کرد: در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حسن آمار موجود در بنیاد شهید بالغ بر ۹ هزار نفر رزمنده به جبهه ها اعزام کرده که به تناسب جمعیت آنروز روحانیت جمعیت زیادی است.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه روحانیت در دفاع مقدس میدان داری کرد، ادامه داد: تقدیم بالغ بر چهار هزار نفر شهید در دفاع مقدس نشان از ایثارگری و زندگی این قشر دارد.

او ضمن یادآوری اینکه حتی در دفاع از حرم و در رکاب شهید سلیمانی عزیز هم روحانی شهید داریم، ابراز امیدواری کرد این راه همچنان ادامه داشته باشد و گفت: ارزش طلبگی ما به این است که هرگاه این راه مقدس نیاز به اهدای خون و جان داشته باشد بگویم ما هستیم؛ چرا که ما خود را برای لحظات دشوار آماده کرده ایم.

آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه روحانیت در تحمل سختی ها همیشه در صفحه اول ایستاده است عنوان کرد: جنگ تا روزی که شرک و کفر زمین باقی نماند ادامه خواهد داشت.

سردار محمدجعفر اسدی نیز در این مراسم اظهار کرد: آنچه که ما در جبهه رزمنده با شهید داشتیم، همه محصول به کاره علما بوده است؛ اگرچه خودشان هم در جبهه‌ها حضور پرشور داشتند.

او با اشاره به اینکه در زندگی روزمره ما اسیر ابزارها هستیم، تاکید کرد: ابزارها لزوما برای رسیدن به هدف کارایی ندارند، بلکه آن چیزی که ما را به هدف می رساند، قلب و عقل سلیم و توکل واقعی به خداست.

اسدی با تاکید بر اینکه باید خود، و مأموریت خود را در این دنیا پیدا کنیم، تصریح کرد: استان فارس شهدای روحانی و مهراب زیادی دارد که باید همه آنها به خوبی معرفی شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.