وزیر دفاع اسبق آمریکا: در صورت جنگ در اوکراین، جان آمریکایی‌ها به خطر می‌افتد

[ad_1]

وزیر دفاع اسبق ایالات متحده گفت که اگر در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین روسیه و اوکراین، درگیری بین دو کشور رخ دهد، شکی نیست که جان آمریکایی‌ها به خطر خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا، «لئون پانه‌تا » وزیر دفاع اسبق ایالات متحده گفت: «مطمئنم بایدن در حال بررسی حمایت از اوکراین است، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم، اکنون مستشاران نظامی آمریکایی در اوکراین هستند و تلاش می‌کنند تا توانایی‌های نظامی اوکراین را توسعه دهند. اگر اتفاقی رخ دهد، شکی نیست که جان آمریکایی‌ها به خطر خواهد افتاد».

وزیر دفاع دوران ریاست جمهوری باراک اوباما گفت که او فکر نمی‌کند تحریم‌ها علیه روسیه «این وضعیت را تغییر می‌دهد»، اگرچه که می‌توان از طریق برخی تحریم‌ها برای آسیب رساندن به روسیه استفاده کرد.

وی افزود: «من فکر می‌کنم حمایت از اوکراینی‌ها، انتقال نیروهای ناتو و استقرار هواپیماها و کشتی‌هایمان در اوکراین، مهم‌ترین عامل بازدارنده‌ای است که اکنون در قبال روسیه داریم».

این اظهارات پانه‌تا در حالی مطرح شد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به خبرنگاران گفت که تعداد کمی از نیروهای آمریکایی به زودی در شرق اروپا مستقر خواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.