رقابت تنگاتنگ نمایندگان فارس برای بقا در لیگ دسته سوم

[ad_1]

ایسنا/فارس مرحله نخست گروهی لیگ دسته سوم فوتبال کشور به حساس ترین روزهای خود رسیده و تیم ها برای صعود یا بقا، جدال سختی با یکدیگر دارند.

سه نماینده استان فارس در این رقابت ها، همگی در گروه پنجم قرار دارند و امیدهایشان را برای صعود به مرحله دوم از دست داده اند، اما برای جلوگیری از سقوط به لیگ استانی، رقابت فشرده ای با یکدیگر و سایر تیم ها دارند.

در هفته یازدهم رقابت ها که روز شنبه نهم بهمن ماه برگزار می شود، تیم پرسپولیس شیراز در خانه میزبان تیم صدرنشین یزدلوله است. پرسپولیس که با ۱۲ امتیاز از هشت بازی در رتبه هفتم جدول قرار دارد، در صورت پیروزی برابر نماینده یزد می تواند تا رتبه پنجم بالا رفته و در منطقه امن جدول قرار گیرد. هم اکنون تیم عقاب شیراز در رتبه پنجم قرار دارد اما  این هفته استراحت دارد و نمی تواند امتیازاتش را افزایش دهد.

همچنین تیم شایان دیزل کوار فارس که با ۱۱ امتیاز تیم هشتم جدول است، بعد از ظهر شنبه در زمین خود پذیرای تیم رده چهارمی تاراز چادگان است. شاگردان جمشید غدیری در شایان دیزل نیز برای بقا نیاز قطعی به کسب سه امتیاز مسابقه دارند.

به گزارش ایسنا، طبق قوانین لیگ دسته سوم، بازی ها فقط در یک دور برگزار می شود. یعنی مسابقات این تیم ها تنها سه هفته دیگر ادامه دارد و تیم هایی که در رتبه های ششم به پایینِ گروه های پنج گانه قرار بگیرند، به رقابت های لیگ استانی در فصل آینده سقوط خواهند کرد!

تیم های سوم، چهارم و پنجم هر گروه، فصل آینده را نیز در این دسته سپری خواهند کرد و تیم های اول و دوم به مرحله دوم  رقابت ها صعود می کنند.

مرحله دوم مسابقات نیز باحضور۱۰ تیم صعود کننده از مرحله اول، به علاوه تیم های باقیمانده از مسابقات مرحله دوم فصل قبل، و همچنین  تیم های سقوط کننده از لیگ دسته دوم فصل قبل(جمعا۳۰ تیم) در۳ گروه۱۰ تیمی و به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.