انگلیس: خود را در برابر “حملات سایبری روسیه” تقویت کنید

[ad_1]

هم‌زمان با اینکه نگرانی‌های غرب از اینکه ولادیمیر پوتین دستور الحاق بخش دیگری از اوکراین را به سربازانش بدهد، بیشتر شده است، انگلیس امروز (جمعه) به شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ هشدار داد که دفاعیات خود را در برابر “حملات سایبری احتمالی روسیه” تقویت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلیس بارها به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به خاطر تجمیع حدود ۱۰۰ هزار نیرو و سرباز در مرز با اوکراین هشدار داده‌اند.

مقامات روسی می‌گویند که غرب دچار “روس‌هراسی” شده است و حق ندارد برای مسکو درخصوص چگونگی رفتار پس از گسترش ائتلاف نظامی ناتو به سمت شرق بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ و ایجاد هرج و مرج در عراق و سوریه سخنرانی کند.

“مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا” (NCSC) که بخشی از “آژانس اطلاعاتی شنود” است، به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ هشدار داد که “انعطاف‌پذیری امنیت سایبری” خود را در پاسخ به “حوادث سایبری مخرب روسیه” در اوکراین و اطراف آن تقویت کنند.

رهبران غربی می‌گویند که  قرن بیست و یکم با “مبارزه بین دموکراسی‌ها” و رقبایی همچون چین و روسیه که به گفته آن‌ها اجماع پس از جنگ سرد را از نظر نظامی، فناوری و اقتصادی به چالش می‌کشند، تعریف می‌شود.

پاول چیچستر، مدیر “مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا” گفت: طی چندین سال، ما “الگوی رفتار مخرب روسیه” را در فضای مجازی مشاهده کرده‌ایم. چندی پیش، حمله سایبری روسیه به اوکراین به اوکراینی‌ها این هشدار را داد که “بترسند و انتظار بدترین اتفاق” را داشته باشند. اوکراین اعلام کرد که مسکو پشت این حمله بوده است.

وی افزود: حوادثی که در اوکراین اتفاق افتاد دارای نشانه‌هایی است که بیانگر فعالیت‌ مشابه روسیه می‌باشد؛ فعالیت‌هایی که قبلا مشاهده کرده بودیم.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.