قرارگاه صدور اسناد مالکیت اراضی زراعی تشکیل می‌شود

[ad_1]

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: قرارگاه صدور اسناد مالکیت اراضی زراعی به زودی تشکیل و صدور سند برای کشاورزان در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار خواهد گرفت.

دکتر اسفندیار حسنی‌مقدم در مراسم سالروز تأسیس سازمان امور اراضی کشور که در سالن همایش سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد؛ با بیان اینکه همه ما نسبت به آنچه مسئولیت پذیرفتیم باید پاسخگو باشیم، بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری همه ما نسبت به منافع ملی و عمومی مسئول هستیم و هر شخص حقیقی و حقوقی که مسئولیت و جایگاه در حوزه نظام اداری یا هر نهاد و ارگانی دارد باید به شکل مطلوب و با رعایت قانون در جهت مصالح و منافع ملی و عمومی عمل کند.

وی افزود: معتقدم مسیر توسعه و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از این طریق  و رویکرد محقق می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت : با استقرار دولت مردمی و انقلابی وزارت جهاد کشاورزی پنج برنامه را در اولویت کاری خود قرار داد که یکی از آنها صدور سند مالکیت برای کشاورزانی است که اراضی آنها فاقد سند رسمی مالکیت بوده و یا به صورت مشاع است.

حسنی مقدم تصریح کرد: از آنجا که بیشتر دعاوی حقوقی کشاورزان نداشتن سند مالکیت است با صدور سند مالکیت اختلافات و مشکلات حقوقی کشاورزان نیز حل خواهد شد.

وی افزود: دومین مسئله مهم  کمیسیون رفع  تداخلات اراضی است که تا کنون ۳۶۷ هزار هکتار و ۱۲۲ پلاک حل شده و نیز ۱۶ هزار هکتار مستثنیات  کشاورزی به نفع آنها صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخشی دیگری از سخنان گفت: متاسفانه گروهی از افراد با روش‌های نامتعارف و غیرقانونی در حاشیه شهر اقدام به تخریب و قلع و قمع در اراضی کشاورزی کرده و اراضی را با قیمت های گران به مردم می‌فروشند و  اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز می‌کنند، ما این روش را غیر قانونی دانسته  و از طریق ساز و کارهای قانونی با آنها برخورد و سودجویان را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد. چون  برای این اراضی پروژه‌های اقتصادی و اشتغالزایی را در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.