ضرورت کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی

[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی بر ضرورت استفاده از سیستم‌های نوین پاسخگویی در دستگاه قضاء برای کاهش مدت رسیدگی به پرونده‌ها تاکید کرد و گفت: قوه قضاییه یکی از پایه‌های قدرتمند مبارزه با فساد و تبعیض در جامعه است.

محمدرضا حسین نژاد صبح امروز هفت بهمن ماه در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب بجنورد اظهار کرد: روند اجرای عدالت در جامعه باید با بهره مندی از سیستم‌های نوین پاسخگویی در دستگاه قوه قضاییه کوتاه‌تر شود.

حسین نژاد با تاکید بر تقویت شوراهای حل اختلاف برای کوتاه‌تر شدن روند رسیدگی به پرونده‌های مردمی، افزود: آموزش‌های لازم به اجتماع برای اطلاع مردم از چگونگی دفاع از حق و حقوق خود باید در دستور کار سیستم قوه قضاییه باشد.

وی گفت: برقراری عدالت باید سرلوحه کار تک تک مسئولان باشد و همه با هم مراقب باشیم تا جامعه به سمت بی عدالتی رشد نیابد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی دلیل شکل گیری انقلاب اسلامی را مبارزه با تبعیض، اشرافی گری و ظلم حاکم بر جامعه عنوان کرد و افزود: باید با مطالعه عمیق گذشته و بهره مندی از عنصر مهم مردم در راستای سازندگی کشور گام برداریم تا جامعه دچار انحراف تدریجی نشود.

گفتنی است در این مراسم از زحمات حجت الاسلام براتی زاده قدردانی و سید علی اصغر حسینی به عنوان رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب بجنورد معارفه شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.