پلمب ۲۰۴ واحد متخلف در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از زمان اجرای طرح تشدید نظارت‌ها به دلیل شیوع ویروس امیکرون تاکنون ۲۴ هزار و ۵۳۳ بازدید از مجموعه‌ها و واحدهای مختلف صورت پذیرفته که منجر به پلمب ۲۰۴ مجموعه و واحد متخلف شده است.

مهندس علی‌اصغر حسنی اظهار کرد: از ابتدای بحران کرونا تاکنون ۹۸۱ هزار و ۵۷۸ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و فروشگاه‌ها و کارگاه‌های غیر مواد غذایی از سوی ناظران و بازرسان اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت پذیرفته که نتیجه آن منجر به صدور ۵۴ هزار و ۷۶۸ اخطار برای مجموعه‌ها و واحدهای متخلف، معرفی ۳۶ هزار و ۵۷۷ مجموعه و واحد متخلف به مرجع قضایی و پلمب ۸۳۸۵ مجموعه و واحد متخلف شده است.

وی افزود: در طول مدت ۲۳ ماه که از بیماری کرونا می‌گذرد، ۹۰ هزار و ۵۱۲ بازدید مشترک با همکاری سایر سازمان‌ها و ادارات از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و فروشگاه‌ها و همچنین کارگاه‌های غیر مواد غذایی داشتیم که بخشی از آن به‌ صورت مستقل توسط اماکن و اتحادیه‌ها انجام شده بود.

رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بخش عمده‌ای از موارد رسیدگی شده در خصوص شکایات ثبت شده مردمی مربوط به سامانه ۱۹۰ بوده، خاطرنشان کرد: از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون به ۱۰۵ هزار و ۲۸۳ شکایت مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ رسیدگی شده که از این میزان ۳۷ هزار و ۳۷۳ مورد در خصوص تخلفات مختلف کرونایی از جمله عدم رعایت نکات بهداشتی در محل کار بوده است.

حسنی با اشاره به اینکه از ابتدای فروردین ماه تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۰، ۳۷۵ هزار و ۵۰۱ بازدید از مجموعه‌های مختلف صورت پذیرفته، تصریح کرد: نتیجه این بازدیدها منجر به صدور ۲۴ هزار و ۳۰۰ اخطار برای مجموعه‌ها و واحدهای متخلف، معرفی ۱۶ هزار و ۲۰۰ مجموعه و واحد متخلف به مرجع قضایی و پلمب ۸۳۸۵ مجموعه و واحد متخلف شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی یک ماه اخیر که اجرای طرح تشدید نظارت‌ها را با شیوع ویروس اومیکرون داشتیم تعداد ۲۴ هزار و ۵۳۳ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و فروشگاه‌ها و کارگاه‌های غیر مواد غذایی صورت پذیرفته که نتیجه این بازدیدها منجر به صدور ۴۳۵۶ اخطار برای مجموعه‌ها و واحدهای متخلف و معرفی ۲۹۰۴ مجموعه و واحد متخلف به مرجع قضایی شده است.

به گزارش وبدا رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: از شهروندان درخواست می‌شود به عنوان بهترین ناظر تخلفاتی را که مشاهده می‌کنند، بلافاصله به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ناظران و بازرسان اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل حاضر شده و ضمن رسیدگی موضوع برخورد قانونی را با متخلفان داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.