گسترش مهارت‌آموزی؛ یکی از راه‌های حل بیکاری

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان کرمان گسترش مهارت آموزی را یکی از راه‌های حل مشکل بیکاری دانست و گفت: پرچم مهارت را در کشور، صنایع می‌توانند بلند کنند و راه توسعه کشور مهارت‌آموزی‌ است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا جهانگیری عصر امروز دوم بهمن در مراسم افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با بیان اینکه در کشور به‌شدت با مشکل نیروی کار ماهر مواجه‌ایم و اکثر صنایع و بنگاه‌های اقتصادی در این خصوص با مشکل مواجه‌اند، اظهار کرد: از طرفی در کنار تأسیس دانشگاه از مهارت غفلت کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: 6 میلیون بیکار در کشور داریم که حدود دو میلیون نفر بیکار مطلق هستند و جویای کار و عمدتا فاقد مهارت، دو میلیون نفر هم بیکار و شاغل ناقص هستند و دو میلیون نفر هم بیکار ناامید از کار بوده و دنبال کار نیستند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه یکی از راه‌های حل مشکل بیکاری، گسترش مهارت‌آموزی است، افزود: دولت به اندازه کافی منابع ندارد و کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای هم هزینه‌بر هستند و به ازای هر نفر ساعت 20 برابر آموزش و پرورش هزینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از جاهایی که در بحث مهارت و آموزش کمک می‌کند، مراکز جوارکارگاهی هستند که با استفاده از خط تولید و تجهیزات کارخانه‌ها و دانش فنی متخصصان مهارت آموزی به کل منطقه منتقل می‌شود و موجب می‌شود مهارت‌آموزی پیرامون صنایع به‌ویژه صنایع بزرگ اشاعه داده شود.

جهانگیری ابراز کرد: هدف‌گذاری که سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای برای سال 1400 دارد، راه‌اندازی 1400 مرکز جوارکارگاهی است که دو مرکز در رفسنجان یکی در مجتمع مس رفسنجان که در کشور به‌عنوان یکی از برترین‌هاست و منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان دومین منطقه ویژه کشور است که این مرکز را راه‌اندازی می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان کرمان تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با امکاناتی که دارد یکی از مراکز عالی خواهد شد و با هزار و 100 نیروی شاغل می‌تواند به رشد و توسعه شهرستان کمک کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه پرچم مهارت را در کشور، صنایع می‌توانند بلند کنند و راه توسعه کشور مهارت‌آموزی‌ است، گفت: پرچمدار مهارت صنایع در کشور مجتمع مس سرچشمه رفسنجان است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.