درخواست ۲۵۰۰ آمریکایی از بلینکن برای توقف پاکسازی نژادی در النقب

[ad_1]

در حالی که تظاهرات فلسطینی‌ها در مقابل ساختمان دادگاه‌های رژیم صهیونیستی در بئر السبع علیه بازداشت ساکنان فلسطینی النقب به دست پلیس برای ششمین روز پیاپی ادامه دارد، ۲۵۰۰ آمریکایی با امضای طوماری از وزیر خارجه کشورشان خواستند برای توقف حملات پاکسازی نژادی در النقب وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، در طوماری که سازمان “کد پینک” حامی حقوق فلسطین تنظیم کرده و توسط ۲۵۰۰ آمریکایی امضا شد، آمده است: از سال ۱۹۴۸ صندوق یهودیان با هدف بیرون کردن فلسطینی‌ها از خاک سرزمینشان اقدام به کاشت درخت می‌کند، آنها در حال حاضر نیز پروژه درختکاری در النقب را در زمین‌های کشاورزی فلسطینی‌ها اجرا می‌کنند و هدفشان بیرون کردن فلسطینی‌های بدوی از مناطقشان است.

همچنین در این طومار آمده است: وزارت خارجه آمریکا باید از صندوق یهودیان بخواهد فعالیت‌های خود در راستای پاکسازی نژادی و نیز درختکاری‌ها در النقب را که هدف و نتیجه آنها بیرون کردن جوامع فلسطینی از مناطقشان است، متوقف کند.

در این طومار اقدام صندوق یهودیان حرکتی ویرانگر توصیف و تاکید شد: این صندوق سال ۱۹۰۱ چند سال پیش از اعلام تشکیل رژیم صهیونیستی، در آمریکا و با هدف خرید زمین‌های فلسطینی‌ها و تبدیل آنها به شهرک‌های یهودی‌نشین تاسیس شد.

سازمان کد پینک در ادامه این طومار تاکید کرد: صندوق یهودیان در پروژه بیرون کردن فلسطینی‌ها از اراضی‌شان نقش محوری ایفا کرد.

این سازمان افزود: صندوق یاد شده به عنوان یک سازمان “خیریه” آمریکایی ثبت شده و با راه‌اندازی کمپین‌هایی به کار جمع‌آوری پول مشغول است، به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸ این صندوق ۷۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

سازمان یاد شده در ادامه صندوق یهودیان را به کنترل بر قراردادها در محله شیخ جراح و سلوان در قدس اشغالی متهم کرد و از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا خواست از جایگاه خود برای اعمال فشار بر تل‌آویو و صندوق یهودیان و متوقف کردن پروژه درختکاری در النقب و تلاش‌ها برای بیرون کردن فلسطینی‌ها از خانه‌ها و اراضی‌شان استفاده کند.

از سوی دیگر تظاهرات مقابل ساختمان دادگاه‌های رژیم صهیونیستی در بئر السبع در محکومیت بازداشت ساکنان فلسطینی النقب به دست پلیس رژیم صهیونیستی برای ششمین روز پیاپی ادامه دارد.

تاکنون پلیس رژیم صهیونیستی حدود ۱۵۰ شهروند فلسطینی از جمله تعدادی زن و کودک را بازداشت کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکاردهایی دخل و تصرف در اراضی النقب با هدف کنترل بر آنها را محکوم کرده و شعارهایی در مخالفت با بازداشت‌های فلسطینی‌ها سر دادند.

این تظاهرات با برنامه کمیته عالی اعراب منطقه النقب، شاخه‌ای از کمیته عالی اعراب ساکنان اراضی ۴۸ برگزار شده و این کمیته پلیس رژیم صهیونیستی را مسؤول حملات به تظاهرکنندگان در النقب دانست.

در همین رابطه ائتلاف عدالت در فلسطین برای برگزاری تظاهراتی در حمایت از فلسطین فردا (یکشنبه) مقابل ساختمان دولت در شهر شیکاگو فراخوان داد.

خبرگزاری وفا این تظاهرات را آغاز سلسله فعالیت‌ها و تظاهرات‌هایی دانست که قرار است در برخی شهرهای آمریکا در اعتراض به استمرار نقض حقوق فلسطینی‌ها توسط اسرائیل برگزار شوند.

حامیان فلسطینی‌ها در آمریکا اعلام کردند، فعالیت‌های روزهای آینده در اعتراض به استمرار سیاست‌های اسرائیل از جمله آپارتاید و اخراج فلسطینی‌ها برگزار خواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.