«پوشش اسلامی» برای حفظ شخصیت و آرامش زن است

[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان شمالی گفت: رعایت پوشش برای حفظ شخصیت و آرامش زن در اجتماع است.

حجت‌الاسلام سید مرتضی موسوی جاجرمی،  در گفت‌وگو ایسنا، با اشاره به اینکه اسلام زن را در اجتماع به عنوان یک انسان می‌بیند نه به عنوان یک ابزار، اظهار کرد: زن در اجتماع و در بین محارم خود شرایط پوششی گوناگونی دارد و اگر رعایت حجاب از سوی اسلام تأکید شده است، برای حفظ شخصیت زن و دور بودن زنان از هوس ران‌ها است.

وی با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان علیه رعایت حجاب، تصریح کرد: اسلام موافق حضور زن در اجتماع است و یکی از دلایل تاکید بر رعایت حجاب نیز حضور با امنیت و آرامش زن در محیط کاری و اجتماعی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان شمالی اضافه کرد: عدم رعایت پوشش زنان در محیط اجتماعی موجب پایمال شدن حق زنان دیگر می‌شود.

موسوی جاجرمی با تأکید براینکه عدم رعایت پوشش موجب می‌شود که مردان، زنان دیگر را با زن خود مقایسه کنند، ادامه داد: این موضوع متلاشی و سرد شدن روابط اعضای خانواده را به دنبال دارد که نشان می‌دهد رعایت این موضوع برای استحکام خانواده یک امر انسانی و اخلاقی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) از نظر علمی و صفات انسانی در جامعه سرآمد بودند و امروزه نیز باید الگوی زنان جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه پوشش از حیای درونی انسان سرچشمه می‌گیرد، اضافه کرد: حجاب به معنا و مفهوم حضور مفید زن در جامعه است.

موسوی جاجرمی در پایان با تأکید بر اهمیت حضور زن در اجتماع، تصریح کرد: زن باید در اجتماع، بصیرت‌افزایی کند و حضور زن بدون حجاب اسلامی در اجتماع، دور از شخصیت انسانی است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.