سرمای زمستانی در دشت کاشان

[ad_1]

ایسنا/اصفهان رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: براساس تفسیر نقشه‌های هواشناسی، وزش باد نسبتا شدید همراه با بارش پراکنده و زودگذر برای مناطق مختلف دشت کاشان از اواخر روز پنجشنبه تا عصر روز جمعه پیش بینی می‌شود.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: افزایش ابر و وزش باد از روز پنجشنبه در مناطق مختلف دشت کاشان آغاز شده و این شرایط آب و هوایی تا روز سه‌شنبه هفته آینده قابل انتظار است .

وی افزود: دما حداقل از منهای ۳ درجه در روز پنجشنبه به منهای ۴ درجه در روز جمعه می‌رسد و روزهای شنبه و یکشنبه دمای منهای یک و روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز دما به صفر درجه خواهد رسید.

رییس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: پدیده غالب جوی در این مدت، به‌صورت صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود و بر این اساس، با کاهش آلودگی هوا، شرایط انباشت آلاینده‌ها فراهم نیست.

وی با اشاره به سفرهای گردشگری و طبیعت‌گردی در روزهای پایان هفته، تصریح کرد: وزش باد، می‌تواند برف‌های خشک چند روز گذشته در مناطق کوهستانی را جابجا کند که کولاک برف، باعث کاهش دید افقی می‌شود و ضروری است که شهروندان به سفارش‌های ایمنی توجه داشته باشند.

ارغوانی تاکید کرد: دما در روز جمعه بین یک تا دو درجه سردتر خواهد شد و در مناطق کوهستانی دما زیر صفر می‌رود و برای رفت و آمد در مسیرهای کوهستانی، تجهیزات زمستانی لازم است.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با توجه به کاهش دمای هوا، به باغداران سفارش می‌شود به منظور جلوگیری از خسارت سرما نهال‌ها و درختان جوان پوشانده شده، مخزن و لوله‌های آبیاری تخلیه شود.

ارغوانی تصریح کرد: بهره‌برداران، نسبت به انجام یخآب زمستانه اقدام کرده و گلخانه‌داران با توجه به پیش بینی باد و بارش و کاهش محسوس دما نسبت به استحکام سازه و پوشش گلخانه و همچنین تنظیم دما و تهویه گلخانه اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.