دو تیم امدادی برای نجات جان ۱۱ کوهنوردان گرفتار در برف عازم شدند

[ad_1]

ایسنا/کردستان مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: برای نجات جان ۱۱ کوهنورد که در کوه‌های منطقه کلاترزان شهر سنندج در برف گرفتار شده‌اند ۲ تیم عملیاتی و تخصصی کوهستان از این جمعیت اعزام شدند.

 پیام جلالی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بارش برف و کولاک سنگینی که طی دو روز اخیر در استان کردستان رخ داد، اظهار کرد: امروز چهارشنبه با خبر شدیم که ۱۱ نفر کوهنورد غیرحرفه‌ای در کوه های منطقه کلاترزان از اطراف شهر سنندج در برف و کولاک گرفتار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت این کوهنوردان به دلیل تمام شدن آذوقه و سرما بغرنج اعلام شده است افزود: ما درصدد بودیم به صورت امداد هوایی برای نجات جان این افراد اقدام کنیم اما با توجه به شرایط منطقه میسر نشد و به صورت زمینی ۲ تیم از این جمعیت برای امدادرسانی به کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک اعزام شدند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان تاکید کرد: با توجه به بارش سنگین برف و کولاک اخیر، در حال حاضر شرایط برای کوهنوردی مساعد نیست و توصیه می‌کنیم که مردم به کوه‌های اطراف شهر نروند.

طی ۷۲ ساعت گذشته و با بروز برف و کولاک در استان بیش از ۱۸۰۰ نفر از مسافران محورهای مواصلاتی استان کردستان توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.