هشدار عفو بین‌الملل به ایتالیا نسبت به تبعیض علیه واکسینه نشده‌ها

[ad_1]

سازمان عفو بین‌الملل از ایتالیا خواست محدودیت‌های شدیدی که علیه شیوع کووید اعمال کرده تغییر دهد تا از تبعیض علیه افراد واکسینه نشده جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت «ماریو دراگی» نخست وزیر ایتالیا، اخیرا طی حکمی واکسیناسیون را برای همه افراد بالای ۵۰ سال و استفاده از حمل و نقل عمومی و طیف وسیعی از خدمات دیگر اجباری کرد تا از فشار بر نظام خدمات سلامت ایتالیا کاسته و تلفات را کاهش دهد و خود را در زمره یکی از معدود کشورهایی که اقدامات مشابهی را اتخاذ می کنند، قرار دهد.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان خواستار تدارک اقدامات جایگزین، از جمله استفاده از ماسک و آزمایش کووید-۱۹، برای اجازه دادن به استفاده جمعیت واکسینه نشده از حمل‌ونقل عمومی و رفتن آنها به سر کار “بدون تبعیض” شده است.

بر اساس قوانین فعلی این کشور که تا ۱۵ ژوئن ادامه خواهند داشت، داشتن ماسک و تست منفی کووید-۱۹ برای دسترسی به وسایل نقلیه عمومی یا برای این که افراد بالای ۵۰ سال به محل کارشان بروند، کفایت نمی کند.

شاخه عفو بین‌الملل در ایتالیا گفت که واکسیناسیون اجباری می‌تواند موجه باشد، اما باید از نظر زمانی محدود شود و “متناسب” با هدف مشروع حفاظت از سلامت عمومی باشد.

در این بیانیه آمده است: دولت ایتالیا باید همچنان اطمینان حاصل کند که کل جمعیت می توانند از حقوق اساسی خود مانند حق آموزش، کار و درمان پزشکی در ضمن تمرکز ویژه بر بیماران غیر کووید که نیاز به رسیدگی فوری دارند، برخودار باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.