برف‌ روبی ۱٨۰۰۰کیلومتر از راەهای کردستان

[ad_1]

ایسنا/کردستان مدیر کل راهداری استان کردستان گفت: بیش از ۱٨ هزار کیلومتر برف‌روبی در جادەهای استان انجام شدە است و اولویت ما در حال حاضر بازگشایی محورهای اصلی استان است.

مدرس گرجی در گفت‌وگو با ایسنا بارش برف را در ۱۰ سال گذشتە بی‌سابقە دانست و اظهار کرد: بە دلیل بارش برف در محورهای سقز، بانە، دیواندرە، مریوان، سروآباد و سنندج و کولاک و بارش برف برای حفظ ایمنی راە‌ها و مسافران جادەها  اکثر محورها مسدود شدە است.

مدرس گرجی بیان کرد: همکاران راهداری طی دو روز گذشتە و در حال حاضر در محورها مشغول برف‌روبی جادەها هستند.

وی عنوان کرد: عدم بازگشایی محورها تا این ساعت بە دلیل ایمنی مسافران و همشهریان کردستانی است.

گرجی اضافە کرد: مسیرهای سقز-بوکان، سقز- بانە، سقز-مریوان سنندج-دیواندرە و سنندج- کامیاران با مشکلاتی روبەرو بود و امکان بازگشایی آنان در حال حاضر وجود دارد؛ اما بە دلیل وجود مە و کمبود دید تردد ماشین‌ها با مشکل مواجە خواهد شد.

وی یادآور شد: طی دو روز گذشتە ۲ هزار ماشین در جادەهای استان رهاسازی شدەاند و بە دلیل حجم زیاد بارش‌ها برای اولین بار از بولدوزر برای برف‌روبی جادەها استفادە شدە است.

گرجی تصریح کرد: بیش ۱٨ هزار کیلومتر برف‌روبی انجام شدە است و اولویت ما بازگشایی محورهای اصلی استان است.

وی در پایان بااشارە بە این که بسیاری از راە‌های روستایی بە دلیل بارش برف همچنان مسدود هستند، افزود: اولویت اصلی ما بازگشایی محورهای اصلی استان است و پس از بازگشایی راە‌های اصلی با تلاش و کوشش همکاران راهداری نسبت بە بازگشایی جادەهای فرعی و روستایی اقدام خواهیم کرد

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.