امسال کشور سرمایه عظیمی را از دست داد

[ad_1]

ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلی که اخیرا کشور در رابطه با صادرات فلفل و برخی صیفی‌جات دیگر با آن مواجه شد گفت: در حال حاضر بحث ارگانیک بودن محصولات و استفاده از سموم و کودهای مورد قبول بین‌المللی بسیار مهم است که برای تحقق آن کارشناسان باید مدام با کشاورزان در ارتباط باشند.

محمدمهدی زاهدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی شمال کرمان ضمن تسلیت رحلت حضرت ام‌البنین و گرامیداشت مقام مادران و همسران شهدا بیان کرد: این بانو اسوه مقاومت و سمیل مادران ایثارگر و شهداست و در تاریخ اسلام و تشیع نقش مهمی برعهه داشت. امیدواریم قدر ام‌البنین‌های جمهوری اسلامی بدانیم

وی افزود: از دو سال قبل مهندس سعیدی اصرار داشت عرصه مدیریت استان را ترک کند که به دلایل مختلف این اقدام صورت نگرفت و تشکر می‌کنیم که تا امروز صبر کردند.

زاهدی ادامه داد: مشکلات در همه نهادها و ادارات کشور بوده و هست؛ بنده در پاکدستی مهندس سعیدی ندارم و ما این مسئله را به جد دنبال کردیم و تا الان هیچ مشکلی ندیدیم و وظیفه ما است که از وی تشکر و قدردانی کنیم.

زاهدی با بیان اینکه درون جهاد کشاورزی اختلاف سلایق سیاسی، رفتاری و کرداری وجود دارد گفت: مهندس خیراندیش به عنوان ریاست جدید با درایت خود باید این مشکلات را ساماندهی کنند. وی تخصص این کار را داشته و از مقبولیت عام در جامعه برخوردارند.

وی خطاب به ریاست جدید جهاد کشاورزی شمال کرمان تصریح کرد: خواهشمندیم از فرصت‌های استان در راستای عمل به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بهره بگیرید. قدرکارکنان جهاد کشاورزی را بدانید و به نحو احسن از این منابع بهره بگیرید و همه مجموعه را با هم همراه کنید.

وی با تأکید بر اینکه امنیت غذایی را در استان کرمان باید جدی گرفت گفت: برای این حوزه باید به طور جدی وقت گذاشت؛ همچنین کشت‌هایی که نیاز به آب کم دارند برای ما بسیار مهم است لذا به تغییر کشت و اصلاح الگوی آن باید توجه ویژه شود.

زاهدی با اشاره به اینکه امسال کشور سرمایه عظیمی را از دست داد گفت: تولیدات صادرات محور در استان هم توجه ویژه می طلبد؛ همچنین ما هنوز نتوانستیم پاسخگوی همه نیازهای تسهیلاتی کشاورزی در استان باشیم که این موضوع نیز بسیار کلیدی و مهم است.

وی همچنین خطاب به ریاست جدید سازمان جهاد کشاورزی شمال کرمان خاطرنشان کرد: ما تنها استانی هستیم که دو جهاد کشاورزی داریم و بعضا این موضوع سبب ایجاد رقابت‌هایی می شود که زیبنده نیست؛ از شما می خواهم به سمت جنوب بروید و با ایجاد هم‌افزایی و همدلی همه برای کشور کار کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.