میقاتی خطاب به لبنانی‌ها: در مسائلی که به ضرر کشور است دخالت نکنید

[ad_1]

نخست وزیر لبنان ضمن تاکید بر لزوم پایبندی به سیاست”خویشتنداری”، از لبنانی‌ها خواست در هیچ یک از موضوعاتی که توهین به کشورهای عربی قلمداد شده و به ضرر منافع لبنان است، مداخله نکنند.

به گزارش ایسنا، نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان در گفتگو با روزنامه “النهار العربی” درباره تماس سه جانبه میان خود، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان توضیح داد.

وی اظهار داشت که در این تماس به بن سلمان تاکید کرده لبنان عزم خود را بری بازگرداندن روابط با عربستان به دوران قبل از بحران اخیر جزم کرده است.

میقاتی در ادامه گفت که به بن سلمان درباره اجرای اصلاحات اساسی که راهگشای حمایت از لبنان در این شرایط دشوار و در همه سطوح باشد، اطمینان داده است.

وی ادامه داد: طرف‌های لبنانی باید با دقت شرایط را ارزیابی کنند و در هر موضوعی که به ضرر برادران عرب و لبنانی‌ها است، دخالت نکنند.

نخست وزیر لبنان در پایان خطاب به لبنانی‌ها گفت: زمان آن فرا رسیده که دوباره به سیاست خویشتنداری متوسل شده و خود و کشورمان را درگیر آنچه که به ما ربطی ندارد، نکنیم.

تنش میان عربستان و لبنان در پی انتشار اظهارات قدیمی جورج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی لبنان درباره جنگ یمن که قبل از انتصاب این سمت ضبط شده بود آغاز شد و در نهایت به استعفای قرداحی از این سمت منجر گشت.

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.