پرده خوانی زندگی نامه شهید حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: زندگی نامه و بخشی از سرگذشت شهید حاج قاسم به صورت پرده خوانی در گلزار شهدای کرمان برگزار می شود.

مجتبی اسدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: پرداختن به ابعاد شخصیت و زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سالگرد اول و همچنین بحث روایتگری همرزمان و بیان سرگذشت و زندگی نامه ایشان مدنظر بوده است.

وی افزود: در سالگرد دوم برنامه ریزی شد تا در قالب هنر به این مسایل پرداخته شود و به تمامی این امور این شهید بزرگوار، پیوست هنری داشته باشیم.

اسدی با بیان اینکه امیدواریم این اقدام یک کار فاخر و اثر گذار با رویکرد مردمی باشد، گفت: در سالگرد دوم شهید سلیمانی هدف این است، برنامه هایی که برای مردم اجرا می شود به زبان خود مردم باشد چرا که اثرگذاری بهتری می تواند داشته باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: از طرف دیگر حاج قاسم نوعی از زندگی داشتند که باید پیوست هنری و فرهنگی هم در کنار آن وجود داشته باشد.

اسدی گفت: زندگی حاج قاسم پر از فراز و نشیب های احساسی و نقاط بحرانی و عطفی بوده است البته خود ایشان نیز اهل هنر بودند. بنابراین امسال پرداختن به شخصیت این شهید والا مقام به شکل هنری مدنظر بود.

وی با بیان اینکه این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود، گفت: این رویداد از ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: روایت حبیب یکی از ویژه ترین برنامه هاست که هر ساله در تهران برگزار می شد و بعضا راوی ها خدمت مقام معظم رهبری در بیت ایشان می رسیدند که متاسفانه به خاطر کرونا تعطیل شده بود.

وی ادامه داد: در ابتدا، قصد بر این بود که از حسینیه تهران تا حسینه شهدای کرمان این برنامه برگزار شود که  بخاطر یکسری از مشکلات جهت نشستن مستمعین برنامه اصلی به سالن فرهنگیان واقع در خیابان سرباز منتقل شد.

وی به برنامه «به وقت شهادت» این کاروان اشاره و تصریح کرد: «کاروان هنری روایت حبیب» در کرمان «ویژه‌نامه به وقت شهادت» از ساعت 23:30 تا 1:20 بامداد همزمان با ساعت شهادت حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه‌های «نقالی و پرده‌خوانی»، اجرای نمایش «ژنرال» و خاطره‌گوبی مادران شهید برگزار می‌شود.

گفتنی است: «کاروان هنری روایت حبیب» تا روز شنبه 13 آذرماه با برپایی و اجرای برنامه‌های گوناگون در کرمان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.