در دولت آقای رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد

[ad_1]

استاندار تهران تاکید کرد: در دولت حرت آییه الله رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد

به گزارش ایسنا محسن منصوری در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات گفت: شهرستان شمیرانات یکی از شهرستان های مهم استان تهران محسوب می‌شود و از چندین بعد الگوساز برای استان تهران  و حتی کشور قلمداد می‌شود. در حقیقت این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی برای تهران و کشور الگو ساز است. باید سیاست‌های اصلی خود را در این شهرستان مشخص کنیم و همه برنامه ها و منابع مالی را در این جهت هدایت و اجرایی کنیم.

وی افزود: اگر از من پرسیده شود ماموریت شما در دولت آقای رئیسی چه چیز است قطعا افزایش سرمایه اجتماعی نظام را عنوان خواهم کرد. اگر این مهم محقق  شود قطعا در همه زمینه ها شاهد رشد و توسعه خواهیم بود و شهرستان شمیرانات ظرفیت های متعددی برای ارتقای سرمایه اجتماعی دارد.

منصوری ادامه داد: بعضا در خصوص شهرستان شمیرانات عنوان هایی همچون مرفحین بی درد و خوش نشین هاعنوان می‌شود که من این عبارات را نمی‌پذیرم و قبول ندارم. شهرستان شمیرانات با ۳۵۰۰ شهیدی که به نظام داده است به نسبت جمعیت این شهرستان در زمان جنگ واقعا شاخص بالایی است که گواه ریشه دار بودن مردم این منطقه و تدین آنها است که باید از این ظرفیت ها بهره مناسب را گرفت.

وی تاکید کرد:‌  با کار و حرکت جهادی و کار شبانه روزی باید سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم. وقتی برای بدون برنامه کار کردن و کور کار کردن  نداریم. باید با افزایش خدمات اجتماعی سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم. ما مکلف هستیم تا روزی که مسئولیت داریم در جمهوری اسلامی ایران کارها را جامع و متقن پیگیری کنیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که امروز به مدیریت علمی نیاز داریم چراکه جنس نیازهای مردم متفاوت شده است،گفت: باید امروز به مراکز علمی متصل شویم و نباید تناقضی میان رفتار و گفتار مسئولان وجودداشته باشد چرا که این موضوع یک آفت قلمداد و موجب سرمایه سوزی  می‌شود. این امر در سطح شهرستان شمیرانات باید مورد توجه جدی قرار گیرد و رفتار و گفتار مسئولان یکسان باشد. گاهی مشخص است برخی سرمایه ها با عرق جبین به دست نیامده که مردم این موارد را می‌بینند و دلسرد می‌شوند. لذا باید مراقبت کنیم به ویژه در دولت حضرت آیت‌الله رئیسی در دولت آقای رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد باید محیط به لحاظ گفتمانی و فرهنگی برای سبک اشرافی مسئولین ناامن شود.

وی ادامه داد: عامل دیگر درافزایش سرمایه اجتماعی  که خود منجر به افزایش سرمایه سیاسی و اقتصادی و … می‌شود، استفاده از ظرفیت های نخبگانی و مردمی در درون شهرستان است که خوشبختانه شمیرانات در سطح استان تهران از این حیث نمونه است. یک نمونه از این ظرفیت ها حضور امام زاده صالح در این شهرستان است. در حقیقت امام زاده صالح پناه مردم تهران است.

منصوری تاکید کرد:‌رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که هر جا کار به مردم سپرده شود، موفق خواهیم بود. باید مدل این کار را پیدا کنیم چرا که حساس‌ترین و پیچیده ترین مسائل را اگر به مردم بسپاریم  کار به بهترین شکل ممکن به پیش می‌رود حتی امنیت را نیز به مردم می‌توان سپرد و آن را تقویت کرد که تجلی آن بسیج است. در کرونا هم با رهبری حضرت آقا که خداوند به ایشان سلامتی بدهند مدلی در کشور پیاده شد که در سطح دنیا زبانزد شد.

وی تاکید کرد:‌ نیاز نیست کشور را خیلی اقتصادی اداره کنید یا آن را امنیتی اداره کنیم بلکه مدل اداره کشور را باید به سمت اداره اجتماعی ببریم.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.