هفته آلوده و بدون بارش در انتظار اصفهان

[ad_1]

ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به استقرار جو نسبتا پایدار و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در اصفهان تا روز دوشنبه، گفت: از روز دوشنبه با گذر یک موج ضعیف، افزایش روند آلودگی هوا متوقف می شود، اما دوباره از سه شنبه تا پایان هفته شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

ابراهیم هنرمند در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتا پایدار بر روی استان طی امروز و فردا  است. بر این اساس آسمان در بیشتر مناطق قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به کاهش کیفیت هوا به دلیل افزایش غلظت آلاینده های جوی در ساعات اولیه روز در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی، گفت: روز دوشنبه این هفته به سبب گذر یک موج ضعیف، شرایط برای بارش های پراکنده و خفیف به ویژه در غرب استان مهیا است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، افزود: بارش های روز دوشنبه در کل استان قابل توجه نیست، اما باعث می شود افزایش روند آلودگی هوا در روز دوشنبه متوقف شود و دوباره از روز سه شنبه تا پایان هفته پایداری و افزایش آلاینده ها را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در این هفته بارشی در شهر اصفهان پیش بینی نمی‌شود، گفت: دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد. بیشینه دمای هوای امروز ۱۷ درجه سانتیگراد و کمینه فردا صبح ۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته هنرمند، سردترین نقطه استان طی ۲۴ ساعت آینده بوئین میاندشت با منهای ۲ درجه سانتیگراد و گرم ترین نقطه خور و بیابانک با ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به بارش های ۲۴ ساعت گذشته در بیشتر مناطق استان، تصریح کرد: بیشترین بارش در خوانسار با ۳.۲ ملیمتر، داران ۲.۳ میلیمتر، فریدونشهر ۱.۸، نطنز ۱.۱ و در مناطقی از جمله اصفهان، چادگان، چوپانان، دهق، دهاقان، زواره، گلپایگان و مهاباد و میمه بارش های زیر یک میلیمتر گزارش شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.